Beran (21.3. - 20.4.)

Akvamarín

Modrý drahokam je symbolem klidu a odvahy, zachycuje tišící energii moře. Bývá světle modrý, někdy s nazelenalými odstíny. Zrozence v Beranu povzbuzuje ke zvědavosti, ale přináší i pocit harmonie. Pomáhá osvobodit se od zastaralých návyků a rutin.

Býk (21.4. - 21.5.)

Diamant

Oslnivé diamanty představují věčnou lásku a čistotu. Svému nositeli, zejména lidem narozeným v Býku, dodávají potřebnou energii a zesilují pozitivní vibrace. Diamanty pomohou dosáhnout cílů, které si Býci vytyčili a připomíná, že na konci tunelu je vždy světlo, i když je cesta k němu sebevíc temná.

Blíženci (22.5. - 21.6.)

Smaragd

Svěží zelený kámen je symbolem růstu, lásky a znovuzrození. Blížencům přinesou rovnováhu ve vztazích i v emocích. Má silné ochranné účinky, zvyšuje i vnímavost a uklidňuje nervy i zrak.

Rak (22.6. - 22.7.)

Perla

Lidé narození ve znamení Raka mají to štěstí, že jejich energetickým drahým kamenem je perla - symbol čistoty a nevinnosti. Raci by jednu nebo více perel měli nosit vždy a všude, přináší jim pocit klidu a rovnováhy.

Lev (23.7. - 22.8.)

Rubín

Vášnivý a ohnivý rubín je stejný jako zrozenci ve Lvu. Vládne obrovským množstvím energie. Lvům přinášejí nadšení a vitalitu, stejně jako ochranu před osobami s negativními vibracemi. Pomáhají objasnit hluboce zakořeněné problémy.

Panna (23.8. - 22.9.)

Peridot

Říká se mu kámen pozitivity a Panny chrání svou léčivou energií. Tento zelený drahokam je také od nepaměti spojován s blahobytem a finančním štěstím. Nachází se často v místech, kde byla nebo je sopečná činnost a stejně jako sopka a oheň spálí vše, co jim překáží, i peridot pomáhá odstranit vše nežádoucí a toxickou energii.

Váhy (23.9. - 23.10.)

Safír

Lidé narození ve znamení Vah by měli nosit modrý safír, který podpoří jejich moudrost a intuici. Zvyšuje i duchovní růst a pomůže jeho nositeli ve správném rozhodování. Posílí i jejich lepší já a přitáhne do života pozitivní a klidné osoby.

Štír (24.10. - 22.11.)

Opál a turmalín

Tajemný a vášnivý Štír by měl nosit dva kameny - opál a turmalín. Opály jsou symbolem inspirace a kreativity, posilují i sebevědomí. Turmalíny mají zase vliv na emocionální léčbu. Štíři by měli šperky s těmito kameny nosit i během spánku, kdy mívají nejvyšší moc.

Střelec (23.11. - 21.12.)

Topaz a citrín

Střelci by si měli pořídit také dva drahé kameny - topaz a citrín, které se fantasticky doplňují. Zatímco topaz podporuje lásku, dodává Střelci sílu a hojnost, citrín zase dbá na dostatek radosti a pozitivních myšlenek. Oba společně pak přitahují prosperitu a velký úspěch.

Kozoroh (22.12. - 20.1.)

Tyrkys

Přátelství, ochrana a klid. To ztělesňuje modrozelený drahokam tyrkys. Podporuje komunikaci, zlepšuje vztahy a svému nositeli Kozorohovi přináší pocit zklidnění. Připomíná, že pokud se chceme uzdravit, můžeme čerpat z přírody.

Vodnář (21.1. - 20.2.)

Granát

Jedince zrozené ve Vodnáři ochraňuje červený půvab granátu. Zlepšuje vztahy s blízkými, zvyšuje energii a dodává sílu pro nové začátky. Stejně tak poskytuje i pocit bezpečí a uzemnění. Pomáhá také udržet hranice mezi lidmi, stejně jako odstranit nežádoucí blokády.

Ryby (21.2. - 20.3.)

Ametyst

Fialový ametyst vyzařuje uklidňující energii, je spojený s duchovním růstem. Dodává Rybám vnitřní mír, klid a chrání je před negativními vlivy. Pomáhá těmto lidem zvládat všechny těžkosti světa.

Související články

Zdroje: astrotalk.com, www.mindbodygreen.com