Už jste někdy slyšeli o ovomancii? Jde o prastarý způsob věštění z vajec. Využívali ho staří Řekové ke zjišťování počtu budoucích dětí. Rodičce se nejdříve vejce „válelo“ po těhotném břiše a pak se rozkleplo o talířek.

Pokud obsahovalo jeden žloutek, bylo všem jasné, že se narodí jen jeden potomek. Pokud ve vejci byly dva či více žloutků, očekával se větší přírůstek.

Proběhla anketa Receptáře!

Tradiční čtenářská anketa proběhla i letos. Hlasovali jste pro své oblíbené firmy. Děkujeme.

Základní informace o ovomancii (věštění z vajec) najdete na videu autora Big Apple Mountain Tarot. Více na YouTube.com.

Zdroj: Youtube

Krvavé skvrny - předzvěst neštěstí

Řekové brali vaječnou volbu vážně a pokud našli ve vejci krvavé skvrny, chápali to jako špatné znamení. Krev byla symbolem potratu nebo porodních komplikací. Proto se všechny rodičky bály vaječných věšteb, aby jim nepřinesly špatné zprávy…

Pohlaví podle kuřat

Staří Řekové měli i další „vaječný fígl“ na zjištění pohlaví dítěte. Dávali těhotným ženám mezi prsty zahřívat slepičí vejce. Pokud se z něj vylíhlo mládě, jeho pohlaví mělo prozradit i to, jestli se z mateřského lůna narodí dívka či chlapec.

Vaječné věštění

Vejce můžete využít k věštění i dnes. Jak na to: Vyberte si jedno slepičí vejce a pomalu ho „koulejte“ od temene hlavy po těle až dolů. Snažte se, aby vejce nasálo co nejvíce vaší vůně a pižma.

Pak si přichystejte misku s převařenou vodou a rozbijte do ní obsah vejce. Pak už se jen dívejte, jaké poselství plave na povrchu nádoby. Tady je pár ukazatelů, podle kterých můžete věštit budoucnost.

Zapáchající voda

Rozklepli jste vejce do vody a zdá se vám, že obsah sklenice má zvláštní zápach? Nebo jste objevili stopy krve ve vejci? Obojí značí komplikace nebo neobjevenou nemoc. Preventivně se raději nechte prohlédnout u doktora.

Bublinky ve sklenici

Někdo tento úkaz vysvětluje jako „bublinky“, tedy andělskou ochranu. Škarohlídi ale varují, že bublinky mohou znamenat i fakt, že vaše tělo je přetíženo toxiny a špatně pracuje. Typické jsou třeba trávicí obtíže (plynatost) nebo přílišná náchylnost ke stresu. Proto doporučujeme udělat si jarní detoxikační kúru, třeba tím, že budete pít více zeleninových šťáv.

Pavučinkový efekt…

Mlžný bílkový závoj může znamenat, že jste uvízli ve slepé uličce, ze které nevíte, jak vyjít ven. Můžou být také předzvěstí nerozhodnosti, úzkosti, stresu.

Provazce kolem žloutku

Zdá se vám, jako by ze žloutku vyrostly provazce či bodliny? Pak to berte jako varování, že máte vedle sebe člověka (případně více lidí), kteří vám nepřejí. Tyto spojnice mohou také upozorňovat, že jste ve vleku energetických upírů, kteří z vás vysávají energii. Případně může jít také o varování, že ačkoliv se snažíte, váš cíl je zatím v nedohlednu.

Vejce plující v čisté vodě

Pokud je sklenice s vaječným obsahem hezky čirá, můžete si gratulovat. Vaše duše a tělo jsou v rovnováze!

Dva žloutky naráz

Znamenají štěstí! Tato dvojnásobná žloutková nadílka může také znamenat manželství, případně i těhotenství.

Související články

Zdroje: www.wikihow.com, https://blog.greenwitchliving.com