Která znamení zvěrokruhu mívají největší problém s cévami a oběhovým systémem
Zdroj: Shutterstock

Znamení zvěrokruhu, která mívají největší problém s cévami a oběhovým systémem

Nemoci oběhového systému a srdce jsou vzhledem ke stylu života, kterým většina Čechů žije, na denním pořádku. Některá znamení jsou k nim navíc více náchylná než druhá. Podívejte se, jestli nepatříte mezi ohrožená znamení zvěrokruhu, a pokud ano, začněte s tím něco dělat.

V české populaci se objevují především nemoci oběhového systému, jako jsou kornatění tepen či infarkty. Většinou vznik těchto nemocí podporujeme nezdravou životosprávou, stresem, obezitou i nedostatkem pohybu. Navíc mají některá znamení zvěrokruhu k nemocem cév a oběhové soustavy zvýšené dispozice.

Váhy

23. 9. až 23. 10.

Nejvíce Vah trpí ischemickou chorobou srdce, na kterou se ale také nejvíce umírá. Jde o nedokrvování srdečního svalu, který následkem toho odumírá. Nejčastější příčinou tohoto onemocnění je kornatění tepen a ukládání tuků do stěn cév a jejich následné ucpávání.

To ale může být příčinou i následného srdečního selhání, nezvládá totiž okysličovat krev. Začněte tedy zdravě jíst, hýbat se a snažte se svému údělu předejít. Jestliže vaše životospráva zůstane beze změn, nedopadnete dobře.

Vodnář

21. 1. až 20. 2.

Vodnáři jsou často postihnuti aterosklerózou, což česky znamená kornatění tepen. Jde o degenerativní onemocnění, které způsobuje ukládání tukových látek na stěny cév. Ty se pak zúží a průtok krve se sníží. Nemocnou cévou tak nemůže proudit krev do některé části těla či k některému orgánu.

Ateroskleróza je nejčastější příčinou úmrtí ve vyspělých zemích. Jako prevence se doporučuje zdravý životní styl, sport, hlídat si tlak a cholesterol. A samozřejmě se vyhnout pití alkoholu a kouření.

Střelec

23. 11. až 21. 12.

Akutní infarkt myokardu je život ohrožující stav, který postihuje především Střelce. Je nutné ho bezpodmínečně léčit, a to rychle. Osoba s infarktem musí být okamžitě převezena do nemocnice. Před příjezdem sanitky můžete postiženému dát tabletku aspirinu, mohli byste tak předejít vzniku krevních sraženin a tím dotyčnému zachránit život.

Prevencí proti infarktu je samozřejmě opět zdravý životní styl, dostatek pohybu a zbavit se neřestí v podobě alkoholu a kouření. Jen to, že přestanete kouřit, snižuje riziko infarktu až o padesát procent! Začněte tedy o sebe dbát hned teď, není na co čekat.

Býk

21. 4. až 21. 5.

Býci často trpí na další neméně závažnou poruchou oběhové soustavy, kterou je cévní mozková příhoda nebo také mozková mrtvice. Jedná se o nečekané nedokrvení části mozku, kdy sraženina zablokuje průtok krve a tedy přísun kyslíku do mozku. 

Dalším strašákem je pro Býky i vysoký krevní tlak. Je to takový tichý zabiják, jehož počáteční stádia se nijak zvlášť neprojevují. Až později můžete pocítit bolesti hlavy, poškození tepen a jiných orgánů.

Zdroj: www.is.muni.cz, www.botanic.cz

Akční letáky