Po parném létě si zaslouží pozornost i místo odpočinku našich zesnulých. Je potřeba hrob vyčistit, zbavit se staré dekorace unavené z ostrého slunce a pomalu jej připravit na podzimní čas. V tomto období je také vhodné zvolit vhodnou dekoraci, měla by vydržet deštivější počasí a měla by být méně náročná na údržbu. Přesně tato kritéria splňuje květináčová dekorace. Podívejte se, jak na její výrobu.

Nasbírejte je v lese

Výhoda této výzdoby je v použitých materiálech. Postačí vám hezký mělký květináč, zemina a pár rostlin a větví, které najdete třeba při procházce lesem. Jak je do květináče poskládat, se podívejte na video:

Zdroj: Youtube

Použít můžete květináč z plastu, ale praktičtější bude hliněný. Je stabilnější a vydrží i větší nepřízeň počasí, aniž by se hnul z původního místa.

Větve, vřes, nebo svíčka

Květináč naplňte zeminou a doprostřed umístěte rostlinku vřesu v původním balu. Vřes je prakticky bezúdržbový, navíc nabízí hned několik barevných variant a vypadá krásně. Kolem něj už pak nakládejte větve, které jste si nasbírali na procházce.

Hezky budou vypadat jehličnaté protkané barevnými lístky, nebo podzimními plody. Klidně je osvěžte jeřabinami, použít ale můžete i větvičky bříz nebo vrby, parádu udělá i tis nebo větvička se šípky. Nebojte se použít ani šišky a pár stébel rákosu.

Chcete-li výzdobu o malinko jinou, místo vřesu použijte do květináče svícen a obložte přírodními materiály ten. Dekorace bude vypadat skvostně v obou případech. Jediné, na co si dejte pozor v případě svícnu, je přesah suchých travin, pokud byste svíčku chtěli zapálit.

Mechová varianta

Využít lesní poklady můžete ještě jinak. Vyrobte dekoraci z mechu. Vnitřek květináče můžete opět vyplnit zeminou a na ni vyskládat krásně zelený vlhký mech. Mezi jednotlivé mechové pláty pak ledabyle vložte malé svícínky, nebo jeden větší a mech ozdobte opět podzimními přírodními dekoracemi.

Související články

Zdroje: blog.mall.cz, hobby.blesk.cz