obrázek z archivu ireceptar.cz
Zdroj: Archiv ireceptar.cz

Indiáni z papírových ruliček a samolepicí fólie

I drobnost potěší. Indiáni z ruličky od toaletního papíru udělají radost malým školákům jako hravý dárek, ale asi ještě větší, když sami pomohou s vystřihováním a nalepováním barevných fólií.

Pomůcky a materilál  

  • ruličky od toaletního papíru
  • barevné samolepicí fólie
  • nůžky
  • kolíčky na prádlo
  • síťovaná látka

pomůcky a materiál pomůcky a materiál Zdroj: Archiv ireceptar.cz

Postup

Nejprve si změříme ruličku od toaletního papíru na délku i po obvodu. Na zadní stranu samolepicí fólie nakreslíme obdélník o stejných rozměrech, vystříhneme, sejmeme papírovou vrstvu a fólií oblepíme rolku.

obrázek z archivu ireceptar.cz obrázek z archivu ireceptar.cz Zdroj: Archiv ireceptar.cz

Oči mohou mít tvar koleček, kapiček nebo obloučků. Nos může mít tvar trojúhelníku nebo úzkého obdélníku a pusa například tvar měsíčku nebo oválku.

Ze samolepicích fólií vystříhneme obličejové části indiána. Pokud budeme tvořit společně s dětmi, stačí stříhat jednoduché tvary dle vlastní fantazie. 

Vystřižené obličejové části postupně nalepujeme.

Fólii můžeme vrstvit na sebe v různých barvách, například při lepení oček můžeme použít černou a bílou. Platí pravidlo, že začínáme nalepováním největšího dílku a postupně pokračujeme až k nejmenšímu. Pro veselejší výraz indiána můžeme přidat i dva zoubky.

náčrt jak bude indián vypadat náčrt jak bude indián vypadat Zdroj: Archiv ireceptar.cz

Aby byl indián indiánem, musí mít na hlavě čelenku!

Vyrobíme si papírové peří: Z fólie vystříhneme tři podlouhlé lístky (nejlépe každý jinak barevný) a do každého z nich uděláme zástřihy ve tvaru písmene V.

  • Vystřižená pírka nalepíme na papírovou ruličku tak, že odstraníme pouze tu část papírové části fólie, která bude přilepená k ruličce.

Po obvodu čela indiána nalepíme přes pírka dva nebo tři barevné proužky fólie a vytvoříme čelenku.

téměř hotový indián téměř hotový indián Zdroj: Archiv ireceptar.cz

Nakonec vyrobíme ouška: Ustříhneme dva proužky o velikosti 7x1 cm a ze zadní strany proužku odstříhneme na obou stranách po 1 cm papírové vrstvy a nalepíme na indiána tak, aby proužky vytvořily půlkruhy. Takto vytvořená ouška můžeme ozdobit náušnicemi z dalšího barevného proužku fólie.

Renáta Kuczerová

Foto autorka

Akční letáky