Pro snadné připojení konektoru poslouží zástrčka vyrobená z lustrové svorky, kousku drátu a mosazné pásky z rychlovazače nebo ploché baterie (1). Drobnou mechanickou úpravou vzdálenosti mezi kontakty ji lze přizpůsobovat pro napájecí konektory různých rozměrů.

Pokud nechceme výrazněji zasahovat do konstrukce svítidel, nahradíme baterie dvěma tyčinkami o podobné velikosti a tvaru. Lze je zhotovit ze dřeva, posloužit mohou tyčinky tavného lepidla. Konce opatříme připínáčky, na které připájíme napájecí kablík (2).

Napětí přivádíme pouze ke dvěma vstupním kontaktům svítidla. Tyčinky i zbylé místo můžeme využít pro umístění dalších součástek. Třeba pro kondenzátor 100 pikofaradů, jehož paralelní připojení znatelně zvýší jas světla (3), nebo pro jednoduchý odporový dělič (dvojice odporů nebo trimr, asi 200 ohmů), pokud výstupní napětí nabíječky výrazněji převyšuje požadované napětí svítidla (A).

Chceme–li využít zdroj poskytující pouze střídavé napětí, můžeme takto doplnit nejen usměrňovací blok (B), ale v případě potřeby i diodový zdvojovač napětí (C).

Jestliže používáme diodové svítidlo při práci na osobním počítači, můžeme je napájet z USB zdroje vstupu. Elektrické napětí 5 V je mezi dvěma krajními kontakty konektoru (D), červená žíla kablíku je kladným a černá záporným pólem (některá svítidla jsou takto uzpůsobena už z výroby).