Také si zakládáte na kvalitních a nádherných vlasech? Pokud si je chcete uchovat co nejdéle a v nejlepší kvalitě, vyhněte se všem úpravám pomocí tepla. Přestože fény, kulmy, žehličky i krepovačky dokáží během chvilky na vaší hlavě s trochou zručnosti vykouzlit dokonalý účes, vězte, že na vlasech brzy naleznete neblahé následky.

Budou vysušené, bez lesku a jistě se budou i značně lámat. Naštěstí můžete využít osvědčených vychytávek, díky nimž si vytvoříte zajímavý účes i bez tepelného zatížení.

Jak si vytvořit na vlasech jednoduchým způsobem vlny bez použití fénu či kulmy? Podívejte se na toto YouTube video na kanálu Alex Gaboury:

Zdroj: Youtube

Vysoké teploty vlas poškozují

Vysoké teploty mění bohužel keratinovou strukturu vlasů a značně je tak oslabují i zevnitř. Z venku dochází k porušení ochranné vrstvy, která udržuje ve vlasech přirozenou vlhkost, a tak se stávají mnohem suššími a zároveň i křehčími.

Pokud však toužíte po vlasech rovných či s přirozenými vlnami, máme pro vás jednoduché tipy, jak na to i bez použití tepla.

Krásné a zdravé rovné vlasy

Vlasy je možné narovnat i přírodní cestou. Dosáhnete toho snadno použitím obyčejného octa. Vyrovnává totiž pH a vlasy dokonale nejen vyhladí, ale dodá jim i náležitý lesk.

Smíchejte 2 až 3 polévkové lžíce jablečného octa s 1 l studené vody a po umytí směsí vlasy pečlivě spláchněte. Nakonec je lehce vysušte bez zbytečného tření ručníkem, pročešte řidším hřebenem a nechte uschnout přirozenou cestou.

Podobnou službu vám udělá i ricinový olej. Vetřete ho do umytých vlasů, nechte několik minut působit a následně ho opláchněte. Nikdy to však s jeho množstvími nepřehánějte, aby se vám nezačaly vlasy nadměrně mastit.

Hedvábné natáčky

V případě, že chcete docílit vlasů vlnitých, pořiďte si hedvábné natáčky. Dají se koupit ve všech možných rozměrech, abyste díky nim mohli vytvořit malé i velké vlny. Po umytí a ošetření vlasů kondicionérem je vysušte jemně ručníkem, pak je rozčešte a jednotlivé sekce začněte natáčet na hedvábnou natáčku. Nakonec ji připevněte k hlavě sponkou nebo pinetou. Natáčky sundejte, jakmile vlasy proschnou a pak je opět rozčešte.

Metoda „jednorožce“

Na vlnité vlasy lze uplatnit i metodu tzv. jednorožce. Nejprve si rozdělte vlasy uprostřed hlavy pěšinkou na dvě stejné poloviny a z každé z nich zapleťte na každé straně cop, který na konci zajistěte gumičkou.

Pokud chcete docílit přirozených vln, jednotlivé prameny po celé délce copu lehce uvolněte. Pak oba copy vzájemně smotejte v jeden a na několika místech přetáhněte gumičkami. Opět nechte vlasy zcela uschnout. Po uvolnění je rozvolněte hřebenem v uvolněné a přirozené vlny.

Jak šetrně používat fén

Používání fénu na vlasy může být šetrné a minimalizovat poškození, pokud dodržíte několik důležitých zásad. Před samotným fénováním je dobré vlasy nejprve jemně osušit ručníkem, aby se minimalizovala doba vystavení teplu. Vždy používejte ochranný sprej proti teplu, který vytvoří bariéru a sníží riziko poškození vlasů. Nastavte fén na nižší teplotu a silnější proud vzduchu, čímž snížíte tepelný stres. Držte fén alespoň 15 centimetrů od vlasů a neustále ho pohybujte, aby se teplo rovnoměrně rozložilo. Používejte difuzér nebo nástavec, který pomůže rovnoměrně distribuovat teplo a minimalizuje přímé působení na jednotlivé prameny. Pravidelně čistěte filtr fénu, aby přístroj pracoval efektivně a nepřehříval se. Dodržováním těchto zásad můžete výrazně snížit riziko poškození vlasů při používání fénu.

Související články

Zdroje: www.bestlifeonline.com, www.prozeny.cz