Letní období je pro mnoho z nás časem odpočinku, dovolených a slunečných dnů strávených venku. Avšak naše vlasy v tomto období čelí mnoha náročným podmínkám, které je mohou poškodit.

Horké slunce, chlór z bazénů a sůl z mořské vody mohou způsobit vysušení, ztrátu lesku a celkové oslabení vlasů. Aby naše vlasy vypadaly skvěle nejen během dovolené, ale i po návratu domů, je třeba věnovat jim zvláštní péči.

Na video od Terezy Vlasákové o tom, jak v létě pečovat o vlasy, se podívejte na YouTube:

Zdroj: Youtube

Návštěvu kadeřníka odložte na podzim

Plánujete-li dovolenou u moře, je lepší odložit návštěvu kadeřníka až po návratu. Barvení vlasů před pobytem na pláži může být zbytečné, protože slunce, chlór a slaná voda způsobí rychlé vymývání barvy.

Barvené vlasy jsou navíc oslabené a náchylnější k poškození. Tímto způsobem ušetříte peníze a zároveň ochráníte své vlasy před zbytečným stresem.

Ochrana vlasů před UV zářením je stejně důležitá jako ochrana pleti. Agresivní UV záření proniká až do vnitřní části vlasového vlákna, kde způsobuje vysoušení a ztrátu lesku. Proto je důležité investovat do kvalitní vlasové kosmetiky, která poskytuje hydrataci a UV ochranu.

Vyberte si produkty určené přímo na barvené nebo sluncem poškozené vlasy, ideálně celou řadu – šampon, kondicionér, masku a sprej na ochranu před sluncem s UV faktorem. Profesionální přípravky, které vám může doporučit váš kadeřník, jsou obvykle účinnější než běžné produkty z drogerie.

Připravte se, než vyrazíte na pláž

Než se vydáte na pláž, myslete na ochranu vlasů před sluncem a vodou. Ráno si vlasy postříkejte ochranným olejem nebo sprejem určeným pro sluneční záření. Tento krok můžete během dne opakovat, aby byly vaše vlasy chráněné po celý den.

Tyto produkty ochrání vlasy před UV zářením, chlórovanou vodou i mořskou solí a zamezí blednutí barvy. Aplikujte je na suché nebo vlhké vlasy před vystavením slunci a nechte je vstřebat.

Noste klobouky nebo jiné pokrývky hlavy, které nejenže chrání před úpalem, ale poskytují i další vrstvu ochrany pro vaše vlasy. Pokud často plavete v chlórovaných bazénech, pořiďte si koupací čepici. I když nemusí být stylová, vaše vlasy vám poděkují, protože chlór je silně vysušuje a může způsobit i zelenání vlasů.

U vody si také vytvořte vhodný plážový účes. Volné vlasy nebo ležérní cop jsou lepší než drdol, který může způsobit lámání vlasů. Pokud je to možné, vyhněte se používání fénu, žehličky nebo kulmy. Nechte vlasy volně uschnout a přirozeně zvlnit.

Péče o vlasy v letním horku vyžaduje zvláštní pozornost. Správnou ochranou a péčí můžete předejít poškození způsobenému sluncem, chlórem a mořskou solí.

Odložení návštěvy kadeřníka, používání kvalitní vlasové kosmetiky, ochranné přípravky a správné účesy jsou klíčem k udržení zdravých a krásných vlasů i během léta. Pamatujte, že vlasy si zaslouží stejnou péči jako vaše pleť, a výsledky se vám odvděčí v podobě krásně vypadajících vlasů, které nebudou připomínat slámu.

Související články

Zdroj: www.youtube.com, www.zena-in.cz