Plot slouží k ochraně vašeho obydlí a zahrady. Bude vás chránit před různými výtržníky jak ze zvířecího, tak lidského světa. Jenže postavit takový plot trvá většinou opravdu dlouhou dobu. Pokud však nechcete čekat týdny na vytvrdnutí směsi u betonového plotu, s pletivovým plotem zvládnete ochránit váš pozemek za pouhý jeden den. Podívejte se, jak na to.

Video, jak postavit plot za jeden den, najdete na Youtube kanále Reluctant DIYers:

Zdroj: Youtube

Pletivový plot

Jako první je potřeba, abyste důkladně vyměřili hranici plotu. Na této části si dejte opravdu záležet. Víte, jak se to říká, dvakrát měř, jednou řež. Označte rohové body pomocí vytyčovacích kolíků. Poté rozdělte délku plotu mezi nimi na stejné vzdálenosti maximálně 3 metry.

Pokud máte stranu plotu delší než 25 metrů, budete muset počítat i s průběžnými vzpěrami. V místě, kde budete instalovat plotový sloupek, zatlučte do půdy roxor. Díky tomu bude instalace snazší a přesnější.

A můžete začít stavět. Začněte instalací vrutů pro vzpěry a rohové sloupky. Vrut zavrtejte do předřazených míst, a to pomocí instalačního kříže. Při tom kontrolujte, jestli je vrut kolmý. S tím vám pomůže rohová vodováha.

Vrut následně zašroubujte do země tak, aby horní hrana vrutu byla rovnoběžná s půdou. Nezapomeňte na vložení plotového sloupku do vrutu a na změření správné délky sloupku.

Hotový plot za jeden den

Rohové sloupky zasekněte do vrutu a zkontrolujte, zda jsou kolmé. Poté je obsypte ostrohranným štěrkem. Poklepejte jemně na sloupek, tím se štěrk krásně a snadno usadí. Rohovou a průběžnou vzpěru rozměřte tak, aby byla ve 2/3 výšky sloupku.

Ideální je úhel 45 stupňů. Vrut zašroubujte do země pod rozměřeným úhlem a vzpěru zkraťte na požadovanou délku. Provrtejte otvor na samospojovací prvek vzpěry a vzpěru zajistěte. Poté postupujte stejně jako u rohových sloupků. Vložte do vrutu, a následně zasypejte štěrkem.

Už stačí jen nainstalovat napínací drát a máte hotovo. Ten napněte napínacími prvky. Upněte k poslednímu nebo průběžnému sloupku na jedné straně. Horní napínací drát by měl správně být vedený v horní části posledního oka v plotu. Poslední oko pak zajistěte speciálními zajišťovacími kleštěmi. Už stačí jen plot napnout a konec plotu přivázat vázacím drátem k poslednímu sloupku. A máte hotovo.

Související články

Zdroje: www.pletivo-na-plot.cz, www.levne-pletivo.cz