Ilustrační foto
Zdroj: Profimedia

Chytré triky, jak úplně jednoduše povolit víčko od zavařovací sklenice

Holdujete zavařovaným výrobkům jako jsou kyselé okurky, kompoty, kysané zelí, či marmelády a vždy bojujete s otevřením sklenice? Máme pro vás pár jednoduchých triků, jak se bez použití síly snadno dostanete k obsahu, aniž by jste si způsobili vážná zranění.

Zdroje: hobby.instory.cz, stream.cz, kreativnija.cz

Jistě to zná každý z vás. Dostanete chuť na chléb s marmeládou, nebo se vám zrovna hodí k hlavnímu jídlu kyselá okurka. Zavřená sklenice ale může často znamenat zdánlivý problém.

Ve snaze dostat se k vytouženému pokrmu většinou volíme násilnou cestu, ta ale může skončit poraněním, případně celý obsah sklenice může skončit na podlaze, či znehodnocený střepy.

Tomuto scénáři se ale lze snadno vyvarovat pár jednoduchými triky.

Ilustrační foto Zdroj: Profimedia

Takhle NE!

Asi vám budou povědomé rady jako vyvinout na nehybné víčko sklenice tlak, případně ho povolit pomocí nože? Tyto metody možná mohou pomoci, hrozí u nich ale nepříjemná zranění.

Například při hrubého tlaku na víčko může dojít k roztříštění sklenice a sevření střepů rukou vám může pořezat dlaně i prsty.

Stejné je to násilným sundaváním víčka kuchyňským nožem, ani tento způsob není ideální cesta, jak se dostat k vašemu zavařenému jídlu. Raději zkuste osvědčené tipy našich babiček.

Ilustrační foto Zdroj: Profimedia

Utěrka, Potravinová fólie a gumové rukavice

Asi nejjednodušším pomocníkem pro otevření sklenice je kuchyňská utěrka, kterou má každá hospodyňka vždy při ruce. Stačí s ní omotat víčko, povolit tlak a voilá.

Podobně funguje také potravinová fólie. Opět ji dáte kolem víčka a budete překvapeni, jak jednoduché bude sklenici otevřít.

Dalším super tipem je použití gumové rukavice. Protiskluzový povrch opět zaručí snadné, bezpečné a rychlé odšroubování.

  Ilustrační foto Zdroj: Profimedia

Poklepání a horká voda

Další metodou, jak otevřít zakonzervované sklenice, je dřevěnou vařečkou poklepat víčko po okrajích. Klepejte opatrně kolem celého obvodu víčka, které by mělo následně povolit.

Pokud nepomůže ani uvolnění tlaku pomocí vařečky, můžete ještě vyzkoušet jemné poklepání doprostřed víčka polévkovou lžící.

Poslední radu také znaly a používaly již naše babičky. Pro uvolnění zavařovačky si postavte sklenici do dřezu a polijte vršek víčka horkou vodou. Dbejte ovšem na to, aby teplota nebyla příliš vysoká a nedošlo k prasknutí skla. Stačí třicet sekund a problém je znovu vyřešen.

Ilustrační foto Zdroj: Profimedia

Akční letáky