V dnešní době je možnost volby oblečení pro ženy velmi bohatá. S výběrem dokonce přichází možnost zdůraznit nebo skrýt určité partie těla. Pokud se potýkáte s větším břichem nebo širšími boky, má profesionální stylista několik tipů, jak vybrat oblečení, které vám pomůže opticky zkrotit tyto problematické partie.

Na video od Michaely Tutko o tom, jak schovat větší bříško, se podívejte na YouTube:

Zdroj: Youtube

Pro ženy, které chtějí opticky zúžit své boky, je důležité volit vhodné střihy. Doporučuje se preferovat kalhoty s vyšším pasem a střihem ve tvaru A-line, který opticky zužuje pas a prodlužuje nohy. Je také dobré vyhnout se horizontálním pruhům a příliš výrazným vzorům, které by mohly přidat na objemu boků. Místo toho volte jednobarevné kalhoty nebo kalhoty s decentním vzorem. Kromě toho mohou dlouhé tuniky nebo splývavé šaty skvěle skrýt širší boky a vytvořit elegantní siluetu.

Větší břicho vyřeší oversize modely

Pro ženy s větším břichem je vhodné vybírat oblečení s volnějším střihem, které nezvýrazňuje tento problémový obvod. Oversize svetry, tuniky nebo zavinovací halenky jsou skvělou volbou, jelikož tyto kousky oblečení lehce zakryjí břišní partie. Další možností je oblečení s asymetrickými střihy, které opticky prodlužují siluetu a zároveň odvádějí pozornost od břišní oblasti. Zcela určitě se vyhněte příliš těsným topům a horizontálním pruhům, které přidávají na objemu.

Doplňky odvádí pozornost od nedostatků

Detaily jako šátky, šperky nebo barevné doplňky odvádí pozornost od problematických partií a dodávají zajímavost celkovému outfitu. Důležité je také dodržovat správnou délku oblečení a vybírat kvalitní materiály, které se dobře nosí a pohodlně sedí. S těmito jednoduchými tipy od profesionálního stylisty ženy dosáhnou vzhledu, který je nejen stylový, ale také pohodlný a sebevědomý.

Související články

Zdroj: www.youtube.com, www.mezizenami.cz