Nesedí vám rozměr opasku? Nezoufejte! Stačí si jen umět poradit. Ať už jste zhubli, nebo naopak přibrali, s trochou šikovnosti si zvládnete upravit rozměr pásku sami. Není k tomu potřeba žádné speciální vybavení, jen běžné nástroje, které najdete v dílně každého správného kutila.

Jak vytvořit novou díru bez použití průrazníku?  Podívejte se na toto YouTube video na kanálu HowTo Channel:

Zdroj: Youtube

Čemu se vyhnout

Lámete si hlavu, jak zkrátit opasek o další dírku? V každém případě zapomeňte na nůžky a nůž! Mohly by nenávratně zničit váš oblíbený kousek ze šatníku. Místo toho vsaďte jako profesionální brašnáři na průrazník, speciální nástroj určený pro děrování kůže, ať už pásků, tašek, bot, nebo dalších doplňků.

Proč používat průrazník

Díky průrazníku docílíte perfektně kruhových a čistých dírek bez roztřepených okrajů. Manipulace je s ním jednoduchá a zvládne ji i méně zkušený kutil. Zároveň se vyhnete nepříjemnému poškození materiálu a zajistíte tak pásku také delší životnost.

Co budete potřebovat

Nejprve si nachystejte všechny potřebné nástroje a věci, které budete k výrobě dírky v pásku potřebovat. Je to již zmíněný průrazník, kladivo, pravítko nebo metr, značkovač a pracovní podložka.

Jak přesně postupovat

Nejprve si označte místo pro novou dírku. Pomocí pravítka a značkovače si na pásku vyznačte, kam přesně budete chtít dírku umístit. Abyste ochránili povrch, na kterém budete pracovat, položte pod pásek kus pevného materiálu, například kus rovného dřevěného odřezku.

Následně si vyberte průrazník s odpovídající velikostí dírky, umístěte ho na vyznačené místo a jedním rázným úderem prorazte dírku do pásku.

Volný pásek

V tento moment máte hotovo a můžete si nový pásek hned vyzkoušet a upravit si ho dle vaší potřeby. S trochou šikovnosti a správným nástrojem zvládnete úpravu pásku hravě sami a ušetříte tak peníze za nákup nového.

Tip na závěr

Jestliže upravujete kvalitní kožený pásek, můžete mu zároveň dodat i nový lesk. Zkušení brašnáři používají brašnářský přírodní balzám, který pásek impregnuje a dodá mu lesklou ochrannou vrstvu.

Související články

Zdroje: www.ceskykutil.cz, www.misterminit.eu, www.tetadita.cz