Culík je stále moderní a trendy! Jedná se o jednoduchý účes, který vám šikovným způsobem zabrání padání vlasů do obličeje, navíc je rychlý a šik! Nemusí se však jednat o stále stejný účes, jeho vzhled můžete různě obměňovat a obohatit, aby byl mnohem zajímavější než běžná klasika.

Chcete znát jednoduchý trik na objemný culík typu Barbie? Podívejte se na YouTube video na kanálu Sinichka hairstyles:

Zdroj: Youtube

Bublinový culík

Nejjednodušším způsobem, jak můžete culík udělat výraznějším a originálnějším, je, že ho rozdělíte na několik částí, které od sebe oddělíte zajímavou gumičkou, sponkou nebo stužkami.

„Přidáním elastických pásků po délce culíku a jemným roztažením každé části vytvoříte hravý, ale elegantní styl, který je ideální pro příležitostné i formální události,“ říká Anna Peterson, zakladatelka beauty studia Salon Route.

Zapletený culík

Běžný culík můžete zkombinovat se zapleteným volným copem. „Tento styl dodává měkký, romantický dojem a je ideální pro víkendový brunch nebo neformální rande," říká majitelka salonu the Hair Base Emma Jarvis.

Zaplétané culíky jsou vhodné především pro ženy s hustými vlasy. Obzvlášť zajímavě vypadají i u vlasů melírovaných a obarvených metodou ombré.

Zavinovací culík

Jednoduchým trikem zvládnete zvelebit běžný culík i ovinutím pramenem vlasů, který zachytíte sponkou. Díky tomu šikovně zamaskujete požitou gumičku a culík bude mnohem elegantnější.

Nízký, vysoký a postranní culík

Experimentovat můžete i s výškou usazení culíku. Kromě oblíbené horní palmičky, lze culík posadit i do dolních míst, než jste běžně zvyklí. V tomto případě jej lze učesat i na boční straně hlavy a nechat vlasy splývat dolů přes přední rameno. Krásné jsou uvolněné vlny, které si lze snadno udělat pomocí kulaté kulmy.

Boom zažívají i poloviční culíky

Do módy se vracejí i tzv. poloviční culíky, kdy sepnete do culíku jen část vlasů a ostatní necháte volně rozpuštěné.

„Tento styl je neuvěřitelně univerzální a vhodný pro jakoukoli délku nebo strukturu vlasů. Ve vyšších partiích vzbuzuje dojem velkého objemu vlasů, zatímco volná spodní partie krásně rámuje obličej " poznamenává E. Jarvis.

Související články

Zdroje: www.bestlifeonline.com, www.elle.cz, www.zeny.cz