Výběr svatebních šatů bývá pro mnoho budoucích nevěst na jednu stranu radostí, ale pokud nedisponujete bezedným účtem, pak se může snadno proměnit v noční můru. Vysněné šaty si zkrátka dovolit nemůžete, i kdybyste na ně šetřily dalších pět let. Pak je na čase zvolit jinou cestu, praktičtější a úspornější. Nikde není psáno, že v dostupných šatech nemůžete oslnit všechny hosty a hlavně vašeho vyvoleného. 

Výběr svatebních šatů není jednoduchý. Pomůže vám youtubové video od ElodyTV – svatební plánování zábavně

Zdroj: Youtube

Čas je důležitý

Příprava svatby většinou trvá několik měsíců, a tak není nemožné se stejnou dobu věnovat také výběru šatů. Je samozřejmé, že nebudete denně chodit po obchodech a půjčovnách, zvolte pomalejší, ale systematičtější variantu. Nejprve bude třeba si dokonale ujasnit, jaký styl opravdu chcete a jak moc na něm trváte. Pokud si nejste ještě tak docela jistá, vezměte za ruku nejlepší kamarádku a vyražte do půjčovny, která má na výběr co nejvíce stylů. Zkoušejte jak o závod, zatím vůbec o nic nejde a nebojte se, obsluha je tu právě pro tyto příležitosti. Nakonec – možná si vyberete napoprvé. 

První obchůzka vám hodně napoví

Při takovém prvním seznamování se s výběrem a možnostmi mezi vší tou záplavou bílých rób se vůbec neomezujte. Vyzkoušejte si styl, o němž se domníváte, že by mohl být ten vysněný, ale také jeho pravý opak. Můžete se velmi podivit, že se budete mnohem lépe cítit v jednoduchých splývavých šatech, než v princeznovských voláncích, o nichž se vám zdá od deseti let. Jakmile budete mít jasno o směru, kterým se vydáte, vezměte si k ruce internet. Možnosti jsou nekonečné, hledejte střihy, návrhy, modely… 

Hlavně v klidu...

Dejte si na hledání těch správných šatů opravdu dost času, může se stát, že přijde období, kdy nebudete mít na něco takového ani pomyšlení. V takových dnech můžete starost o svatbu odložit a nic se nestane. Jakmile ale budete mít definitivně rozmyšleno, co od šatů skutečně chcete (a jistě budete mít také uloženy desítky fotografií těch, které se vám líbily), budete mít nakročeno k úspěchu. Projděte si je ještě jednou a vyberte ty, které zvítězily nad všemi. I když ve skutečnosti neseženete přesně takové, můžete se ke svému snu alespoň co nejvíc přiblížit. 

Najděte půjčovny a pozvěte kamarádky

Další fáze, která je v této fázi před vámi, je vyhledání půjčoven v takové vzdálenosti, kterou jste ještě ochotny absolvovat v cestě za svým snem. Pozvěte dobré kamarádky, jejichž vkusu věříte a udělejte si “holčičí den”, kdy vyrazíte do světa a vybrané půjčovny projdete. Neobjednávejte hned v té první, nemusíte mít strach, s největší pravděpodobností budou i ty nejlepší k mání i za pár hodin.

Debata u oběda a konečné rozhodnutí

V klidu obejděte více půjčoven, abyste si byly skutečné jisté, že o šatech, které si zamluvíte, nebudete mít vůbec žádné pochybnosti. V každých si pořiďte fotografii a tuto fotogalerii pak můžete s přítelkyněmi probrat třeba u dobrého oběda. Možná ještě změníte názor, možná se stejně přikloníte k první volbě. Ať tak či onak, užijete si příjemný den s kamarádkami, v němž právě vy budete za tu nejdůležitější. A takový pocit si občas zaslouží zažít každá žena. 

Vyberete si a ještě ušetříte

S takovým postupem si můžete být jistá, že objevíte šaty, které vám budou slušet a s nimiž budete skutečně spokojená, aniž by vás musely stát několik výplat dopředu. Svatba je sice významná událost, ale i při jejím plánování bychom si měli počínat s rozumem. Hlavně si pamatujte: ženich vás požádal o ruku proto, že vás miluje. A to je to hlavní. 

Související články

Zdroje: www.dailymail.co.uk, www.brides.com, www.wikihow.com