Šperky postupem času ztrácí svůj původní lesk a působí zašle, což snižuje jejich atraktivitu. Naštěstí existuje několik jednoduchých a překvapivých triků, které vám pomohou obnovit záři vašich šperků.

Na video od Olivie o tom, jak vyčistit stříbrné šperky, se podívejte na YouTube:

Zdroj: Youtube

Stříbrné šperky jsou nádherné, ale mohou časem tmavnout a ztrácet svůj lesk. Jak jim vrátit záři?

Použijte zubní pastu a jemný hadřík. Vmasírujte pastu do stříbra a poté opláchněte teplou vodou. Uvidíte, šperky budou opět zářit.

Použít můžete také měkký kartáček a pastu. Kartáčkujte šperky jemnými kruhovými pohyby. Opláchněte a setřete.

Další možností je smíchat citronovou kyselinu s teplou vodou a namočit do této směsi stříbrné šperky na několik minut. Poté opláchněte a vyleštěte měkkým hadříkem. Citronová kyselina pomůže odstranit nečistoty a zašlost.

Zlato je krásný materiál, který si zaslouží péči. Jak ho udržet v dokonalém stavu?

Umývejte zlaté šperky teplou vodou a mýdlem. Opláchněte a vysušte měkkým hadříkem. Tento jednoduchý krok dokáže zázraky.

Pro dokonalé vyčištění zlatých šperků můžete použít i křemíkový kartáček. Jemně kartáčujte povrch šperku, zejména tam, kde se mohou ukrývat nečistoty.

I tento neobvyklý trik pomáhá odstranit zašlost ze zlatých šperků. K čištění smíchejte popel z cigarety s trochou vody, vytvořte pastu a naneste ji na šperk. Kartáčem nebo hadříkem opatrně vyčistěte a opláchněte.

S těmito jednoduchými triky můžete zachovat atraktivitu a hodnotu svých šperků po dlouhou dobu.

Související články

Zdroj: www.youtube.com, www.blesk.cz