Zavařovačky jsou neuvěřitelně užitečná věc. Samolepky na nich nikoliv. Když je ale chcete odlepit, nejde to. Většinou se přitisknou na sklo, a vy tak nic neodlepíte, jen utrhnete malý kousek papíru. Ten vám zavařovačku zhyzdí ještě víc.

Naštěstí ale existují velice snadné a efektivní triky. Po jejich využití vás již lepenka a otrhané papíry na sklenicích štvát nebudou.

Video, jak na vyvařování sklenic, najdete na Youtube kanále Šikulio:

Zdroj: Youtube

Jak vyčistit zavařovačky

Existuje pár velice jednoduchých způsobů, jak se můžete otravných samolepek a skvrn od lepidla snadno zbavit. A vše, co potřebujete, již máte s největší pravděpodobností k dispozici doma. Na sklo obecně platí dvě metody.

Tou první je, že pokud máte předmět, který lze potopit ve vodě, jako je například zavařovačka, můžete použít vlastnoručně vyrobený roztok.

Vezměte si mísu či jinou nádobu, do které se bude dát ponořit zavařovačka. Danou nádobu naplňte vodou. Do vody následně přidejte prací sodu.

Chvíli ji nechte ve vodě působit. Pak zavařovačku položte do roztoku a nechte ji tam pár minut odmočit. Samolepky a lepidlo půjde krásně setřít pomocí hadříku či houbičky.

Nepotopitelné předměty

Pokud chcete nevzhledné samolepky odstranit z nepotopitelných předmětů jako je například zrcadlo, nezoufejte. Na tyto předměty funguje líh, odlakovač na nehty, nebo například dětský olejíček.

Samolepku a její okolí potřete vámi vybraným prostředkem a nechte jej působit několik hodin. Ideální je, když aplikaci provedete, než půjdete spát. Vámi vybraný prostředek tak bude moci působit celou noc.

Po několika hodinách půjdou samolepky krásně a jednoduše odstranit pomocí hadříku či houbičky. Pokud chcete samolepku seškrábnout z nějakého nepotopitelného skleněného předmětu, můžete také použít technický benzín. Ten můžete nechat působit i kratší dobu, jelikož účinkuje o něco rychleji.

Související články

Zdroje: www.pattex.cz, primanapady.cz