Je logické, že po dokonalých křivkách toužíme hlavně v létě, kdy se chceme vydat na pláž nebo třeba jen k bazénu v plavkách. V takové chvíli jen těžko schováme některé nedokonalosti. Když ale přijde chladnější počasí, máme mnohem více možností, jak vyzdvihnout klady a potlačit zápory naší postavy. Pomoci může třeba i dobře zvolený kabát. Navíc podle stylistů nezáleží jen na tom, jaký kabát vybereme, ale také jak jej budeme nosit.

Jak si vybrat ten nejlepší kabát podle vaší postavy poradí na youtube Michaela Tutko:

Zdroj: Youtube

Zapomeňte na vypasované kousky

Není žádným překvapením, že plnější křivky, stehna nebo bříško, vždy nejlépe skryjeme v poněkud volnějším oblečení. Současné trendy tomuto stylu naštěstí přímo nahrávají, a tak není problém sehnat oversize kabáty, které působí i ve své nadřazenosti jakékoliv konkrétní velikosti elegantně, moderně a přitom ležérně. Dobrou taktikou, pokud to počasí jen trochu dovolí, je nosit kabát rozepnutý. Proč? Pokud totiž například pod tmavý kabát zvolíme světlé oblečení, vytvoříme jeho otevřením jen tenkou linii vpředu, která opticky tělo zúží a prodlouží. Není to nic složitého, ale efekt bude veliký.

Nádech mužské elegance

Dalším typem kabátu, který bude trochu problematičtější postavě určitě také slušet, je ten v pánském stylu. Širší ramena a poněkud ostřejší a jednoznačnější tvary v jeho horní části odpoutají pozornost od spodních partií, které se budeme snažit spíše potlačit a rozhodně na ně nechceme poutat zbytečnou pozornost. Přílišné “drsnosti” vzhledu se bát nemusíme, zvlášť když znovu jako v předchozím případě necháme částečně vyniknout ženskému outfitu, který si pod svrchník vezmeme.

Délka je důležitá

Jestliže potřebujeme maskovat bříško a třeba i trochu silnější stehna, nemůžeme si koupit příliš krátký kabát. Bude-li končit právě v půlce stehen, vytvoříme velmi nepěkný dojem jakéhosi trychtýře, který ale opravdu nechceme. Proto v takovém případě zvolíme kabát v délce ke kolenům, aby vyniklo zúžení nohy nad nejsilnější částí lýtka. Pokud má takový kus oblečení pásek, nebudeme jej pokud možno utahovat jak jen to půjde a necháme si trochu volnosti v pase.

Kvalita a zase kvalita

Nemusíme dlouze diskutovat o tom, že na kvalitu v té nejvyšší kategorii má finance jen opravdu malá skupinka z nás. Přesto bychom se ale měli i u levnějšího kousku, jaký si můžeme dovolit, soustředit na nejlepší možný materiál, jaký je v této kategorii na trhu k dostání. Vyplatí se hledat a najít nejlepší možnou kvalitu tak, abychom si mohly být jisté, že se z kabátu po několika týdnech nošení nestane beztvarý přehoz, který nám na eleganci rozhodně nepřidá.

Související články

Zdroje: 40plusstyle.com, www.express.co.uk, www.sumissura.com