Květinový rámeček potěší nejen maminku
Zdroj: Pavla Jelínková

Jak vyrobit květinový rámeček na fotografie z toho, co máte po ruce?

Zarámovaný obrázek možná potěší maminky víc než obligátní bonboniéra, až budou mít svůj květnový svátek. A nejen pro ně ho můžete vytvořit. Rámeček může být také skvělým vánočním dárkem.

Co budeme potřebovat?

plata od vajec (ideálně barevná, ale není podmínkou), pevnou papírovou krabici, tavnou pistoli, nůžky (řezák), akrylové barvy a štětec

Potřeby pro výrobu fotorámečku Potřeby pro výrobu fotorámečku Zdroj: Pavla Jelínková

Postup

Plato rozstřihneme (rozkrájíme) na jednotlivé dílky. Z každého dílku pak „vytrháme“ kvítek se čtyřmi lístky. Samozřejmě ho můžeme i vystřihnout, ale roztřepené okraje vypadají autentičtěji. Pro jednu růžičku budeme potřebovat vždy dva kvítky + střed. Na ten si pevně svineme proužek z plata o délce asi 10– 12 cm. Můžeme přidat i pár lístků.

Horkým lepidlem spojíme oba kvítky a střed. Z papírové krabice si podle velikosti fotografie vystřihneme (vyřízneme) rámeček – přední a zadní část. Vyzkoušíme si, kolik růží se do rámečku vejde, a dáme se do trhání.

Pokud se nám líbí lehká „patina“, můžeme rámeček i růže zlehka přetřít bílou akrylovou barvu. Růžičky pak horkým lepidlem nalepíme na přední stranu rámečku, na zadní stěnu přilepíme fotografii a obě strany slepíme, nejsnáze opět tavnou pistolí. Na zadní stranu ještě přilepíme drátěné očko na zavěšení a dárek je hotov!

Akční letáky