Zdobení vašeho příbytku vánočními dekoracemi je jedna z nejzábavnějších vánočních aktivit. Celý byt pak prodýchá ta pravá vánoční atmosféra, na kterou jsou všichni natěšení celý rok. Zároveň je však důležité, aby vám k sobě ozdoby ladily, jinak bude všechno překombinované a váš byt se promění ve vánoční kýč. Proto k sobě volte takové barvy, které například korespondují s věncem, se zdmi a tak dále. Nebo si dekorace vyrobte sami. Můžete k tomu připustit i děti a udělat si krásné zábavné odpoledne.

Návod, jak si vyrobit jednoduché ozdoby, najdete ve videu z Youtube kanálu DIY by KreativníTechniky:

Zdroj: Youtube

Domácí eko výroba

Po domácku vyrobené dekorace přináší mnoho výhod. První je, že ušetříte spoustu peněz. Ceny dekorací se stále zvyšují, a když si chcete koupit nějakou opravdu pěknou ozdobu na stromeček, dáte za ni klidně i 200. Na vlastnoruční výrobky potřebujete většinou jen věci, které normálně koupíte v supermarketu, pokud je již nemáte doma. Další výhodou je, že nešetříte jen peněženku, nýbrž i přírodu. Ekologické materiály jsou stále rozšířenější a dají se sehnat skoro všude. A za třetí může vyrábění bavit i vaše děti, které vám budou pomáhat. A kdo by nechtěl strávit příjemné odpoledne nebo večer společnou přípravou ozdob do domácnosti.

Papírové dekorace jako od profíka

Budete potřebovat vánoční papírové ubrousky. Vypadají, jako by byly z krajky a podobají se vločkám. Na jednu dekoraci jich budete potřebovat 12. Ubrousek přeložte na půlku. Pak jej dejte do původní podoby a přeložte jeho kraje. Tím pádem budete mít ubrousek přeložený na třetiny. Přeložené kraje natřete lepidlem a přeložte na půlku. Vznikne vám takový malý obdélník. Postupně takto překládejte a slepujte ubrousky, dokud jich nebudete mít 12. Nyní k sobě slepte všechny dolní části ubrousků. Rozevřete a slepte k sobě dva poslední kraje. Měla by vám vzniknout obří vločka. Pokud chcete menší variantu, použijte papírové košíčky na muffiny. Ty stačí jen přehnout na půlku a postupně slepovat.

Související články

Zdroje: www.idealhome.co.uk, cz.pinterest.com