Vytvoření vlastního věšáku je skvělou příležitostí, jak vyjádřit svou kreativitu, jelikož můžete experimentovat s různými barvami, vzory a technikami. Již samotná tvorba je příležitostí k relaxaci a odreagování se od každodenního stresu.

Věšák, který si tak vyrobíte, bude nejen praktický, ale také originální dekorací vašeho domova. Stačí pár minut vašeho času a můžete mít svůj vlastní věšák na kabáty, který vám bude sloužit po dlouhou dobu. Tak proč to nezkusit?

Vyrobte si stylový věšák na kabáty podle jednoduchého video návodu na YouTube, na kanálu Bosch Dům & Zahrada CZ+SK:

Zdroj: Youtube

Ideální délka tyčí

Začněte tím, že si připravíte tři dřevěné tyče od koštěte. Pokud jsou příliš dlouhé, můžete je zkrátit na požadovanou délku pomocí pily. Poté tyče obruste, aby byly hladké a přichystané k nabarvení. Nemusíte se však omezovat jen na tyče od koštěte. Na výrobu můžete použít i jiné materiály jako jsou dřevěné latě nebo kovové trubky.

Vyvrtání děr pro lepší uchycení

Pomocí vrtačky vyvrtejte díry do tyčí tak, aby otvory byly dostatečně velké pro provázek, kterým je pak svážete dohromady. Díry by také měly být rovnoměrně rozmístěné v jedné třetině výšky tyčí a ve stejné vzdálenosti od okrajů, aby byl věšák stabilní a dobře vyvážený. Na pomoc si proto vemte pravítko nebo metr, abyste si místo naměřili přesně, a tužkou ho následně označte.

Oživení tyčí barvami

Váš věšák může být nejen praktickým, ale i dekorativním prvkem vašeho interiéru. Pokud chcete, můžete ho proto natřít různými barvami, aby lépe zapadl do vašeho domova.

Před nanesením barvy určené na dřevo však nezapomeňte povrch řádně očistit a případně použít základní nátěr, aby barva lépe přilnula. Pokud máte děti, může to být skvělá příležitost zapojit je do tvorby a nechat je přidat své vlastní kresby.

Různé proplétání provázku

Jakmile barva na tyčích zaschne, vemte si provázek a protáhněte ho připravenými dírami a následně s ním omotejte několikrát kolem dokola všechny tyče. Můžete s ním tvořit také různé vzory nebo složitější uzlování, které dodá věšáku jedinečný vzhled. Ujistěte se, že je provázek dostatečně silný a pevně uvázaný, aby věšák udržel váhu kabátů a jiných oděvů.

Originální háčky na věšák

Na tyče můžete připevnit rovněž háčky nebo kolíčky, které budou sloužit jako úchyty pro kabáty. Alternativně můžete použít staré příbory, kohoutky nebo nářadí. Vámi zvolenou věc pak stačí ohnout do tvaru háčku a připevnit na tyč.

Tím přispějete vašemu věšáku dalším originálním vzhledem a zároveň využije staré předměty, které by jinak mohly skončit v koši.

Související články

Zdroje: ceskykutil.cz, hezkynabytek.cz, abecedazahrady.dama.cz