Bačkory a ponožky patří k nejvíce darovaným věcem pod stromeček. Možná je to kvůli tomu, že s tímto dárkem doslova nikdy nešlápnete vedle. Teplo od nohou je naprosto základní věc. Když jsou nohy v teple, tak se vám prokrvují cévy, je vám teplo, a dokonce se vám podaří rychleji usnout. Co ale dělat, když už jedny papuče máte a někdo vám dá k Vánocům nové? Ty staré můžete využít na řadu věcí.

Na video, jak využít staré bačkory, se můžete podívat na Youtube kanále made by JOJO:

Zdroj: Youtube

Kapsář ze starých bačkor

Vaše staré a milované látkové papuče nemusíte vyhazovat do koše. Můžete si z nich vyrobit například kapsář. Má spoustu různých využití, ať už jej použijete na zavěšení hřebenů v koupelně, na pastelky pro vaše děti, či na ovladače, aby se stále tak záhadně neztrácely. Nebo si do kapsáře můžete dávat kosmetiku nebo štětce. Možností je zkrátka mnoho a taková užitečná věcička se vždycky hodí.

Výroba kapsáře

Prvním krokem je vlastnit alespoň dva páry starých papučí. Ideální je, aby se vám líbily i vzhledově. To je klíčem k úspěchu. K ruce si vezměte nůžky, jehlu, nit a dané bačkory. Vezměte si kus prostírání a přišijte na něj papuče tak, aby byly vedle sebe. Přišijte je způsobem, aby půlka bačkory trčela přes okraj a druhá byla na látce. Část, která trčí přes okraj, je zároveň špičkou bačkory. Díky tomu se vytvoří kapsa. Nyní přišité papuče připevněte k látce, například přes okraj vaší sedací soupravy. Druhý konec zastrčte mezi sedačku. Z venkovní strany sedací soupravy tudíž vzniknou kapsy, do kterým můžete dávat ovladače, aby se nepoztrácely. Pokud chcete mít kapsář v koupelně, stačí jej zavěsit například k zrcadlu. A máte hotovo.

Související články

Zdroje: www.novinky.cz, www.odpovedi.cz