Co se starými a nepoužívanými povlaky na polštář?

Co se starými povlaky na polštáře? Samozřejmě je to hlavně textil, který lze všelijak použít a přešít, nicméně, k některým počinům se hodí významně lépe. Skoro se až nabízí využít staré povlaky na polštáře právě těmito velmi praktickými i hezkými způsoby.

Použití starých polštářových povlaků limituje jen jejich velikost, vzor či jiné dekorace, případně kvalita materiálu. Často je možné použít povlaky i bez přešívání a komplikovaných úprav, nicméně na tomto malém kusu látky toho případného šití není moc a velmi hezké věcičky vzniknou doslova za pár minut a po sešití dvou nebo tří krátkých rovných švů.

Proběhla anketa Receptáře!

Tradiční čtenářská anketa proběhla i letos. Hlasovali jste pro své oblíbené firmy. Děkujeme.

Inspirovat se můžete také v tomto příspěvku z YouTube kanálu 5-MINUTE MAGIC. Nabízí spoustu zajímavých nápadů, které se mohou hodit i ve vaší domácnosti. Podívejte!

Zdroj: Youtube

Jak využít staré povlaky bez šití?

Polštářový povlak rozhodně můžete použít jako sáček na skladování různých věcí. Ideálně například na prostěradlo a povlak na peřinu. Když je takto společně uložíte, vznikne set, který snadno uskladníte i následně použijete, až přijde čas na výměnu lůžkovin.

Povlak na polštář lze použít také na pelech pro psa nebo jako sáčky na pečivo, skladování ořechů či bylinek. Až budete seřezávat levanduli nebo jiné silně aromatické bylinky, můžete je nasušit a v povlaku pak strčit na dno šatní skříně.

Levandule odpuzuje šatní moly a navíc příjemně voní. V koutu skříně vám nebude překážet, a navíc se z povlaku nebudou sypat ani kousky bylin, takže vše zůstane krásně čisté a voňavé.

Povlaky, které jsou hezké, barevné a mají i správnou velikost, můžete použít jako pěkný návlek na židle. Takový návlek podrží polštář v zádové části a zároveň může jít o oživení interiéru, které snadno změníte podle nálady. Naopak velmi staré a poškozené potahy rozhodně použijete i při úklidu. Natrhejte je na hadříky a používejte, dokud je docela neprodřete. 

Povlak na polštář: Když přešít, tak pořádně!

I když je videopříspěvek velmi informativní a skutečně nabízí řadu použitelných tipů, vy nemusíte spěchat a klidně si dejte záležet na zapravení průramků a dalších vzniklých děr a krajů ustřižené látky. Pokud nejde jen o řešení nějaké krizové situace, ale plnohodnotnou recyklaci, dejte si práci právě s dodělávkami a detaily, které v konečném výsledku dělají nejen dojem, ale skutečně kvalitní výtvor.

Než se vrhnete na ty nejlepší dětské šatičky, sukni nebo tašku, ujistěte se, že je materiál stále dost pevný a nepoškozený a také že se barvami, vzorem nebo detaily hodí, protože ani děvčátka na chalupě nebudou chtít chodit v zapraných nehezkých sukních nebo šatech a tašku s dírou vezmete na nákup také jen jednou.

Chcete-li vdýchnout výrobku víc barev a lepší zpracování, nešetřete na zapravení šikmým proužkem, portami nebo krajkou či hezkými knoflíčky. Střihy na sukně, šaty, nákupní tašky, ale i kraťasy, pouzdra a klíčenky najdete online na platformách, kde lidé své nápady sdílejí a mnozí přikládají nejen střih, ale také video, jak postupovat.

Věřte, že těchto různých malých počinů existuje ohromné množství a každý projekt má několik dalších horších či lepších způsobů zpracování. Nezastavujte se proto hned u prvního, ale zkuste najít takový, který má dobře připravený postup a také nejpěknější výsledek. Když už budete investovat čas a práci, tak ať to za to stojí.

Pokud se budete vrhat na šití z povlaku, směle do toho, ale pamatujte, že nejde o pružný materiál, což je třeba zohlednit při výběru střihu. Tedy například stejně velké tričko jako nosíte bude ušité z povlaku příliš malé, protože se látka nepřizpůsobí při oblékání stejně jako úplet trička.

Související články

Zdroje: housedigest.com, bobvila.com