Uvítací výzdoba dveří

K dekoracím pro silvestrovské a novoroční oslavy patří i výzdoba vchodových dveří. Vyzkoušejte tentokrát například věnec vytvořený z korkových zátek. Korkové zátky nalepte pomocí tavné lepicí pistole na slaměný nebo polystyrenový základ. K hotovému věnci pak připevněte stylovou mašli a dekorace je hotová, stačí jen zavěsit na vchodové dveře na uvítanou pro vaše hosty.

Využijte moderní technologie – aplikujte RGB LED pásky

K silvestrovským oslavám patří i barevně pestrá výzdoba. Díky RGB LED páskům složených ze tříbarevných LED diod můžete dekorovat svůj byt i za účelem oslav. Odlišné barvy se vytvářejí mícháním základních barev. Díky ovladačům může mít taková výzdoba jakoukoli barvu a vytvářet roztodivné barevné efekty. Vkusně tak své oslavy posunete na vyšší úroveň. Tento typ výzdoby interiéru jistě uvítají hlavně mladší ročníky.

Balónky - skvělá dekorace pro každou příležitost

Vznik balónků se datuje do roku 1824. A jejich obliba neklesá ani s přibývajícím věkem. Balónky milujeme jako děti a mnohdy se bez nich neobejde ani lecjaká party v období naší dospělosti. Elegance a lehkost pohybu balonků nás bude vždy fascinovat. Dnes jsou k sehnání nejrůznější tvary, takže obstarat si dekoraci z balónků ve tvaru nového letopočtu není problém. Balónky jsou k dostání i ve tvaru hvězd nebo třpytivých koulí. Zakoupit lze balónky s potisky, fólií a mikrofólií.

Konfety nejsou vůbec out

Zvlášť dobře se budou hodit zlaté vystřelovací konfety na půlnoc a přivítání prvního dne nového roku. Jejich cena je přijatelná, barevná nabídka pestrá, snad jen ten úklid pak bude o něco komplikovanější. Vystřelovací konfety seženete jak ve zlaté, tak ve stříbrné barvě, jednobarevné i pestrobarevné, ve tvaru hvězdiček, puntíků, srdíček nebo motýlků.

Svícny řešte nápaditě

Zajímavé a netradiční osvětlení pomocí tlumených světel svící skvěle přispěje k vytvoření té pravé nálady u vás doma. Vyzkoušejte tentokrát obrácené sklenice na víno dnem vzhůru. Dovnitř umístěte něco z vánočních dekorací, například pár zlatých či stříbrných kouliček a na plochou kulatou část stopky od skleničky umístěte svíčku. A svícen je hotov. Výraznějšího efektu pochopitelně docílíte, pokud ve stejném duchu vytvoříte svícnů více. Doporučujeme ale dát je na hodně bezpečné místo, kde při oslavách nedojde k jejich převržení.

Občerstvení a přípitek nesmí nudit

Pro silvestrovské oslavy je ideální studená kuchyně. Příprava jednohubek a chlebíčků by se ale měla nést v netradičním duchu. Vyzkoušejte neobvyklé kombinace, dělejte chuťovky z ovoce a sýra, všude nemusí být nutně použito pečivo. Využijte karambolu, kiwi, hroznové víno, maliny… Čím pestřejší a lépe vypadající budou vaše chuťovky, tím více přispějí k netradiční výzdobě a skvělé náladě při oslavách. Pro hosty, kteří se u vás sejdou, nachystejte dostatečné množství rozlišovačů na skleničky, aby si neupíjeli z drinků navzájem. Zvláště značky v podobě přísavek jsou v tomto směru velmi praktické. Mohou mít například podobu zvířátek, pečetí, postaviček, květinek atd.

S výzdobou se nemusíte trápit sami

Nakonec vaše silvestrovská oslava může klidně začít již odpoledne, a to tvorbou vlastních svátečních dekorací. Dáte-li do rukou každému z hostů nůžky a barevný papír s lepidlem, můžete mít za chvíli desítky metrů nejrůznějších řetězů, kterými vyzdobíte místnost pro oslavy jedna dvě.

A myslete na to, že poslední hodiny roku by rozhodně měly stát za to!