obrázek z archivu ireceptar.cz
Zdroj: Archiv ireceptar.cz

Jak vyzdobit byt na silvestrovskou oslavu

Než nastane odpočítávání posledních minut letošního roku, mnozí z nás budou připravovat sváteční dekoraci a pohoštění pro přátele a další hosty, kteří k nám přijdou oslavit vstup do nového roku. U silvestrovských a novoročních oslav předpokládáme všichni veselou atmosféru a dobrou náladu panující mezi účastníky silvestrovské party nebo večírku. K jejímu vytvoření jistě pomůže nejen dobře naladěný hostitel, či hostitelka, ale i příjemná a působivá dekorace interiéru.

Uvítací výzdoba dveří

K dekoracím pro silvestrovské a novoroční oslavy patří i výzdoba vchodových dveří. Vyzkoušejte tentokrát například věnec vytvořený z korkových zátek. Korkové zátky nalepte pomocí tavné lepicí pistole na slaměný nebo polystyrenový základ. K hotovému věnci pak připevněte stylovou mašli a dekorace je hotová, stačí jen zavěsit na vchodové dveře na uvítanou pro vaše hosty.

Korkový věnec se může stát tou pravou uvítací dekorací na vaše vchodové dveře. Korkový věnec se může stát tou pravou uvítací dekorací na vaše vchodové dveře. Zdroj: Shutterstock.com / Bogdan Sonjachnyj

Využijte moderní technologie – aplikujte RGB LED pásky

K silvestrovským oslavám patří i barevně pestrá výzdoba. Díky RGB LED páskům složených ze tříbarevných LED diod můžete dekorovat svůj byt i za účelem oslav. Odlišné barvy se vytvářejí mícháním základních barev. Díky ovladačům může mít taková výzdoba jakoukoli barvu a vytvářet roztodivné barevné efekty. Vkusně tak své oslavy posunete na vyšší úroveň. Tento typ výzdoby interiéru jistě uvítají hlavně mladší ročníky.

Balónky - skvělá dekorace pro každou příležitost

obrázek z archivu ireceptar.cz Balónky mohou být rovněž součástí silvestrovské výzdoby. Zdroj: Archiv ireceptar.cz

Vznik balónků se datuje do roku 1824. A jejich obliba neklesá ani s přibývajícím věkem. Balónky milujeme jako děti a mnohdy se bez nich neobejde ani lecjaká party v období naší dospělosti. Elegance a lehkost pohybu balonků nás bude vždy fascinovat. Dnes jsou k sehnání nejrůznější tvary, takže obstarat si dekoraci z balónků ve tvaru nového letopočtu není problém. Balónky jsou k dostání i ve tvaru hvězd nebo třpytivých koulí. Zakoupit lze balónky s potisky, fólií a mikrofólií.

Konfety nejsou vůbec out

Zvlášť dobře se budou hodit zlaté vystřelovací konfety na půlnoc a přivítání prvního dne nového roku. Jejich cena je přijatelná, barevná nabídka pestrá, snad jen ten úklid pak bude o něco komplikovanější. Vystřelovací konfety seženete jak ve zlaté, tak ve stříbrné barvě, jednobarevné i pestrobarevné, ve tvaru hvězdiček, puntíků, srdíček nebo motýlků.

Oslavy příchodu nového roku v interiéru. Oslavy příchodu nového roku v interiéru. Zdroj: Shutterstock.com / Yulia Grigoryeva

Svícny řešte nápaditě

Zajímavé a netradiční osvětlení pomocí tlumených světel svící skvěle přispěje k vytvoření té pravé nálady u vás doma. Vyzkoušejte tentokrát obrácené sklenice na víno dnem vzhůru. Dovnitř umístěte něco z vánočních dekorací, například pár zlatých či stříbrných kouliček a na plochou kulatou část stopky od skleničky umístěte svíčku. A svícen je hotov. Výraznějšího efektu pochopitelně docílíte, pokud ve stejném duchu vytvoříte svícnů více. Doporučujeme ale dát je na hodně bezpečné místo, kde při oslavách nedojde k jejich převržení.

Občerstvení a přípitek nesmí nudit

Hrachové kanapky Hrachové kanapky jsou netradiční a velmi chutné. Zdroj: Archiv ireceptar.cz

Pro silvestrovské oslavy je ideální studená kuchyně. Příprava jednohubek a chlebíčků by se ale měla nést v netradičním duchu. Vyzkoušejte neobvyklé kombinace, dělejte chuťovky z ovoce a sýra, všude nemusí být nutně použito pečivo. Využijte karambolu, kiwi, hroznové víno, maliny… Čím pestřejší a lépe vypadající budou vaše chuťovky, tím více přispějí k netradiční výzdobě a skvělé náladě při oslavách. Pro hosty, kteří se u vás sejdou, nachystejte dostatečné množství rozlišovačů na skleničky, aby si neupíjeli z drinků navzájem. Zvláště značky v podobě přísavek jsou v tomto směru velmi praktické. Mohou mít například podobu zvířátek, pečetí, postaviček, květinek atd.

obrázek z archivu ireceptar.cz Sleďové závitky možná také přijdou k chuti. Zdroj: Archiv ireceptar.cz

S výzdobou se nemusíte trápit sami

Nakonec vaše silvestrovská oslava může klidně začít již odpoledne, a to tvorbou vlastních svátečních dekorací. Dáte-li do rukou každému z hostů nůžky a barevný papír s lepidlem, můžete mít za chvíli desítky metrů nejrůznějších řetězů, kterými vyzdobíte místnost pro oslavy jedna dvě.

A myslete na to, že poslední hodiny roku by rozhodně měly stát za to! 

Akční letáky