Hřbitovní dekorace a světla

Vytvořit vlastními silami pěknou dekoraci na hrob není nadlidský úkol, ale na druhou stranu to má mnoho úskalí. Pokud nemáte čas ani vztah k ručním pracím, nezoufejte. Úplně stačí, když bude hrob čistý, ozdobený jen živou květinou v nádobě a rozsvícenou lucernou.

Pomýšlíte-li na solární svíčku, lucernu či jiné světýlko, buďte velmi při zdi a decentní. Místo odpočinku a piety nemusí být pestrobarevné ani poblikávající.

Stejně po očku pokukujete po nápadech na ručně vyráběné dekorace? Právě kříž s květy může být tou pravou střídmou a přitom pěknou volbou. Jak může taková práce i její výsledek vypadat se podívejte v tomto časově náročnějším, ale pěkně zpracovaném videopříspěvku z kanálu „ecieplecie“:

Zdroj: Youtube

Jaký křížek vyrobit?

Je jasné, že dekorace bude tak pěkná, jak moc si dáte záležet a také samozřejmě barevná či decentní podle použitého materiálu. Začněme tedy korpusem.

Samotný kříž, který tvoří základ dekorace, můžete vyrobit jednak z koupeného materiálu v hobby marketu nebo jej můžete posbírat v lese. Pěkné jsou například silnější březové větve, které stačí zakrátit zahradnickými nůžkami nebo pilkou. Chybí-li vám masa a větve jsou příliš tenké, svažte několik větviček a proutků k sobě. Do kříže je můžete také svázat provázkem či drátem.

Nemusíte však zůstat jen u dřeva. Jestli máte jiné, ale třeba ne moc pěkné materiály, jako je například lepenka, překližka nebo silnější dráty či kousek pletiva, kříž udělejte z nich a buď jej následně celý ozdobte květinami a lístky nebo zakryjte nevzhledný materiál kříže omotáním režným provázkem, silnější přízí přírodních barev nebo papírovou lepící páskou a přetřete barvou.

Materiál na zdobení kříže na hrob

Zdobení samotného kříže se může velmi lišit podle použitých materiálů. Pokud to nepřeženete s příliš bohatým zdobením umělými květinami, listy a dalšími drobnými dekoracemi, budete mít jistě nejen pěknou, ale také velmi odolnou ozdobu na hrob.

Podobně dlouho však vydrží také různé podzimní plody a větvičky, které se k dušičkové výzdobě rozhodně hodí. Větvičky tújí či jehličnanů, břečťanu nebo buxusu budou vypadat pěkně i několik týdnů. Šípky a mnohé další na podzim uzrálé plody keřů, ale také květy mochyně nebo šišky, stačí pěkně zkombinovat, doplnit režnou nebo jinou decentní stuhou a budete mít dekoraci na hrob jako vymalovanou.

Související články

Zdroje: joincake.com, intelligentdomestications.com