obrázek z archivu ireceptar.cz
Zdroj: Archiv ireceptar.cz

Jak zabalit dárek zajímavě a netradičně

Krásně zabalený dárek nemusí být jen otázkou šikovnosti. Nemusíte totiž vůbec pracovat s klasickým balicím papírem a stuhami, můžete se pustit do naprosto netradičních kreací. Řiďte se svou fantazií a zkuste protentokrát zaměřit svou pozornost třeba na hledání vhodnějšího obalu na dárky. Díky němu se pak může radost obdarovaných zdvojnásobit. Ihned ze zajímavého a netradičně ozdobeného či ukrytého dárku poznají, že jste si opravdu nechali záležet.

Na balení dárků pod stromeček pro své blízké si vyhraďte dostatek času, abyste balení neuspěchali a všechny o Štědrém dni překvapili, jak jste si nechali záležet. 

Jak balit drobnosti a dárky neobvyklých tvarů

Vyrobte si vlastní jmenovky na dárky. Vyrobte si vlastní jmenovky na dárky. Zdroj: Shutterstock.ocm / Lyuba Alex

Na zabalení několika drobností využijte například síťovanou krabici nebo košík a ten vypleťte stužkami nebo tkaničkami. Kulatý dárek vložte jednoduše do šálku na čaj, který byl sice původně bílý, ale vy jste z něj udělali speciální hrneček pro babičku nebo dědečka tak, že jste jej vyzdobili jejich oblíbeným motivem. Tvarem nepravidelný dárek můžete vložit do zlatého váčku, který jste sami ušili. Dárek zabalený ve zlatavém třpytivém materiálu vypadá vždycky slavnostně. Rámeček pro krásnou vzpomínkovou fotografii vyrobte třeba ze zajímavé krabice od bonboniéry.

Vyladěné dozlatova vypadají všechny dárky luxusně. Vyladěné dozlatova vypadají všechny dárky luxusně. Zdroj: Shutterstockcom / haveseen

Kamarádce, která ráda plete, vyrobte na vlněná klubíčka pletenou ošatku, uvidíte, že ji takový dárek nadchne. Nezavrhujte ani pěkně ozdobený květináč, jako skvělé místo, kam ukrýt dárek pro tetu zahradnici, která neustále něco kutá na zahradě, nebo ve skleníku. V květináči jí můžete darovat například vlastnoručně vyrobená mýdla zabalená do celofánu. Naprosto netradičním vánočním balením nadchne půvabná večerní společenská kabelka, do níž jste vložili malý, ale cenný dárek. 

Složte a dozdobte zakoupené kartonové krabičky 

Jednoduché a přitom velmi půvabné balení můžete vykouzlit ze zakoupených kartonových krabiček, které koupíte v papírnictví a doma je jen jednoduše složíte. Připojte k nim speciálně vyrobenou jmenovku, na které jste si dali zvlášť záležet při výrobě anebo krabičku ozvláštněte perličkami či výšivkou. S vánočním motivem vyšitým červenou a zelenou bavlnkou bude vypadat stylově. 

Ani s krajkou nic nepokazíte. Ani s krajkou nic nepokazíte. Zdroj: Shutterstocjk.com / viktorypix

Fandíte balicímu papíru  a stuhám?  

Pokud přece jen fandíte balicímu papíru a stuhám, ani tehdy se nemusíte uchylovat k červené nebo zelené klasice. Vyzkoušejte například balení v černém tabulovém papíře, na který namalujete speciálními barvami bílé sněhové vločky, sněhuláky nebo stromečky. Stačí už jen nakonec převázat umně provedenou stuhou v červené barvě a je to.

Vyrobte si bramborová razítka

Balicí papír potiskneme vlastními vzory za pomoci tiskátek z brambor. Balicí papír potiskneme vlastními vzory za pomoci tiskátek z brambor. Zdroj: Shutterstock.com / Elena Hramova

Rádi si sami vlastní balicí papír vyrobíte? Pak vyzkoušejte třeba bramborová razítka se vzorkem charakteristickým pro dobu vánoční. Vyrobte si razítka ve tvaru hvězdiček, třeba hned ve třech odlišných velikostech, a razítkujte na klasický bé

Akční letáky