Cviky na redukci dvojité brady

Není třeba nikoho dlouho přesvědčovat, že tělo se dá trénovat a doslova sochat do požadovaného tvaru cvičením, což se v anglických výrazech skutečně ve spojení s tvarováním postavy užívá. Podobně lze trénovat i svalstvo a kůži v obličeji. Takovému cvičení se říká obličejová gymnastika nebo obličejová jóga a jde o série cviků spojené s masáží zaměřené na konkrétní problémy a oblasti tváře či dekoltu.

Jak na dvojitou bradu vám prozradí Zuzana Ondrisová, která obličejové józe věnuje celý svůj YouTube kanál. Podívejte se, jak procvičit tvář a redukovat dvojitou bradu nebo další příspěvky, které se věnují jiným rysům v obličeji.

Zdroj: Youtube

Podbradku vás zbaví cvičení, masáže i různé triky

Cvičení rozhodně neuškodí, ale je pravdou, že mnozí z nás mají problém věnovat se dostatečně pravidelně čemukoli. Obličejová jóga však vyžaduje jen několik minut denně, během kterých nikam nemusíte a stačí jen s umytým obličejem a čelenkou, která stáhne vlasy dozadu, usednout před zrcadlo.

Nicméně nejen tréninkem vylepšíte svůj vzhled a schováte dvojitou bradu. Existuje i celá řada triků, jak si pohrát s konturami obličeje i jinak. Například se doporučuje masáž tváře pomocí tvarovaného kamene gua sha nebo válečku z minerálů. Tyto masážní nástroje jsou nejen pomocníky v aplikaci krémů a prokrvení pokožky, ale i krásnými doplňky z růženínu, křišťálu, ametystu a obsidiánu či dalších kamenů.

Zamaskujte dvojitou bradu vhodným líčením nebo účesem

Číslem jedna v maskování nedokonalostí je jistě make-up. Pokud se jej naučíte používat, snadno vypíchnete části tváře, které by měly být vidět a potlačíte ty, které chcete schovat. Nebojte se používání kontrastních odstínů, právě ty jsou klíčem k úspěchu při konturování obličeje.

Kromě konturování může významně pomoci také zvýraznění očí a správné umístění tvářenky. Nejde jen o použití barev, které tváře zeštíhlí, ale také upoutají pozornost jinam než na dvojitou bradu. Pozor vška na dlouhé náušnice nebo příliš krátké náhrdelníky či přímo sametky a obojky obepínající krk, které naopad přivedou pozornost k podbradku.

Podobně se dá pracovat i s účesy a střihy vlasů. Práce s vlasy je však individuálnější a je třeba zvážit nejen to co chcete zakrýt, ale také tvar obličeje či kvalitu vlasů a věk. Nelze tedy šmahem říct, že ke dvojité bradě patří dlouhá mikáda nebo boby či vyloženě dlouhé vlasy, když délka vlasů a tvar hlavy může rozhodně významně napomoci vizáži. Vyvarovat byste se měli především takové délky účesu, která končí u brady. S výběrem střihu vám poradí nejen kadeřnice, ale také si sebe sama můžete dobře prohlédnout v aplikaci na chytrý telefon, kde lze střídat různé střihy i barvy vlasů.

Poslední možností je podbradek vyloženě zamaskovat. Šátky, šály a roláky využijete ale jen během chladnější části roku. Naučte se proto nosit bradu a hlavu vzpřímeně. Především na fotkách si může všimnou, že když bradu přimknete víc k trupu, vaší dvojitou bradu to jen zvýrazní. Takže pozor! Ramena dolů, bradu mírně nahoru, a hlavně nenechat se fotit zespodu.

Související články

Zdroje: bestlifeonline.com, newbeauty.com