Zlí jazykové tvrdí, že jedinečnost vlasů Jennifer Aniston není ani tak v jejich kvalitě, ale všechno dělá střih! Autorem tohoto slavného účesu je stylista a kadeřník Chris McMillan, který ho světu představil v roce 2011. „Když jsem ten účes poprvé viděla, myslela jsem, že omdlím. Byl to ten nejošklivější účes, který jsem kdy viděla!“ vzpomíná s úsměvem filmová hvězda. Nicméně právě tento střapatý sestřih se stal symbolem její herecké kariéry. Dodnes ho napodobují ženy na celém světě. Proto není divu, že Aniston o svůj "vlasový poklad" podle instrukcí svého kadeřníka úzkostlivě pečuje. Jak?

Autor videa TheHairSTyler vám poradí, jak si udělat podobný účes jako Jennifer Aniston. Více na YouTube.com.

Zdroj: Youtube

Dává vlasům volnost

Starat se o vlasy je někdy podle kadeřníka na škodu. „Nechte je být – zbytečně je nemyjte každý den, nesahejte na ně… Uvidíte, že vlasy i bez vašich zásahů budou krásné, ne-li krásnější,“ slibuje odborník. Jenže jak to udělat v případě Jennifer, která je coby herečka v permanentní péči kadeřníků, stylistů a vizážistů? Aby si Aniston svou hřívu zbytečně nezatížila stylingovými přípravky a další „chemií“, dovolila filmařům jen minimální úpravu svých vlasů. „V mém případě je méně více,“ řekla na kameru a pokračovala: „Když vlasy příliš zatížíte používáním šamponů, kondicionérů, tužidel, laku a jiných propriet, stávají se křehčí. A to já nechci,“ říká Aniston.

Střihání za šest týdnů

Herečka přiznává, že svého kadeřníka navštěvuje každých šest týdnů, aby jí účes přistřihl a udržel tak jeho tvar. Mezitím se však o své kadeře příkladně stará: „Jednou z věcí, které jsem se musela naučit, je časté kartáčování. Při práci s hřebenem se prokrvuje vlasová pokožka a vlasy jsou pak daleko kvalitnější a odolnější proti výpadku, než normálně.

Rychlý styling

Jennifer Aniston prohlašuje, že svým vlasům věnuje každé ráno maximálně 15 minut. Ne víc. Většinou si prameny kolem obličeje vyfénuji přes prsty a pak trochu rozcuchám a jdu. Když jdu na nějakou slavnostní příležitost, nechám upravit u svého kadeřníka. „Nejdřív přes kulatý kartáč vyfénuji vlasy u kořínků. Pak spodní část účesu lehce natočím, aby získal na objemu,“ prozrazuje Chris Millan.

Velké střihání jednou za pět let

Kadeřník přiznává, že svou klientku průběžně jen „přistřihuje“, aby udržel tvar účesu. Výraznější zkrácení si vždycky Aniston naplánuje jednou za pět let, aby oživila svoje vlasy. Zřejmě jí tento sytém dobře funguje, protože její styl je stále obdivovaný, moderní a napodobovaný. Vyzkoušejte ho také.

Související články

Zdroje: www.businessinsider.com, www.redonline.co.uk