obrázek z archivu ireceptar.cz
Zdroj: Archiv ireceptar.cz

Kutilský speciál Receptáře 2013: nápady, slovník, recepty pro chlapy...

Jsou finty, které mohou domácí kutění hodně usnadnit. Pořád platí, že není těžké vyrobit, ale těžší je vymyslet. A speciál Receptáře s podtitulem Kutil nejen v dílně nabízí sbírku takových vymyšleností a nápadů.

Dům vlastníma rukama

Málokdo může tvrdit, že svůj dům stavěl od základů a konstrukce přes střechu a fasádu až třeba po interiérové obklady vlastníma rukama. Třiatřicetiletý truhlář Petr Kiška ano. Navíc každý detail více než dvouleté práce zaznamenal a ochotně se dělí se zájemci o zkušenosti s dřevostavbou v pasivním standardu. Než se do stavby pustil, dlouho a pečlivě promýšlel každý technologický krok. A při stavbě samé realizoval řadu drobných nápadů a vylepšení, které se zdaleka netýkají jen truhlařiny.

postavil si dům vlastníma rukama postavil si dům vlastníma rukama Zdroj: Archiv ireceptar.cz

Stručný slovník nářadí a materiálů

Při hledání rad pro kutilskou a údržbářskou práci v dílně, v domě nebo kolem něj se setkáváme s mnoha pojmy, u kterých váháme, co přesně znamenají. Napomoci by mohl Stručný slovník nářadí a materiálů. Čtyři stránky abecedně řazených hesel vysvětlují vedle jiného některé slangové výrazy. Aby slovník byl srozumitelný i začátečníkům, vyhýbá se odborným popisům.

slovník nářadí slovník nářadí Zdroj: Archiv ireceptar.cz

Houpačka, kuše…

obrázek z archivu ireceptar.cz obrázek z archivu ireceptar.cz Zdroj: Archiv ireceptar.cz

 

Speciál Receptáře Kutil nejen v dílně lze koupit ve vybraných prodejnách tisku, nebo ho objednat na telefonních linkách:

    • v Česku 810 800 020
  • na Slovensku 
    +421 850 111 223

Objednávat lze i prostřednictvím e–mailu: zakaznik@vyber.cz

 

Mezi kutilskými projekty, které představuje podzimní speciál Receptáře roku 2013, zájemci najdou podrobný návod na stavbu bytelné a velmi pohledné zahradní houpačky nebo třeba postup zhotovení kuše pro hobby sportovní střelbu.

Rady, tipy, fígle

Čtyři strany speciálu jsou zaplněny popisy postupů či jednotlivých kroků a triků, které usnadní zušlechťování dřeva, zdění, natírání, šroubování, řezání a další kutilské činnosti. Ale zrovna tak pomohou při opravách a úpravách domu vně i uvnitř a rovněž při úklidu domácnosti.

  • Napadlo vás například obalit ústí hubice od vysavače síťkou, abyste mohli vysát prach ze šuplíku, aniž byste ho museli vyprázdnit?

Speciál Receptáře Speciál Receptáře Zdroj: Archiv ireceptar.cz Úl, kurník, holubník

Chovatelé zvířectva a také včelaři se stávají kutily prakticky v okamžiku, kdy se zálibě začínají věnovat. A tak není divu že kutilský speciál Receptáře přináší několik nahlédnutí do dílen chovatelů a návody na výrobu nástavkového včelího úlu, kurníku nebo vylepšení holubníku.

Dnes vaří chlapi

Nad kolekcí receptů pro chlapy či slaměné vdovce muži jistě zpozorní.

  • Jednodušší a rychlá příprava,
  • nepříliš velké množství surovin,
  • prostor pro inspiraci, improvizaci a fantazii, jež se nerada nechává omezovat striktními postupy,

taková byla kritéria výběru receptů pro vyjímatelnou přílohu speciálu Receptáře s podtitulem Dnes vaří chlapi.

dnes vaří chlapy dnes vaří chlapy Zdroj: Archiv ireceptar.cz

Ve třetích Receptech Receptáře roku 2013 se sešly vydatné polévky a především masová jídla — z vepřového, hovězího, drůbeže a ryb. Nějaká ta sladkost občas potěší i mužské mlsné jazyky a komplet uzavírají stránky věnované významné roli piva a vína v kuchyni.

Podrobný obsah 

Předplaťte si Receptář

Akční letáky