Pomocí jednoduchého návodu si můžete vytvořit topení vlastní!
Zdroj: Shutterstock.com

Jak zadarmo vytopit malou místnost pomocí dvou květináčů a dvou svíček?

Topení se v dnešní době může pořádně prodražit, a to hlavně v případě, je-li váš dům či byt opatřen elektrickým vytápěním. Mnoho chalupářů se zase potýká s tím problémem, že v jejich víkendovém útočišti není žádný zdroj tepla. Pomocí jednoduchého návodu si můžete vytvořit topení vlastní! Jeho výroba ani následné užívání přitom vyjde jen na několik málo korun!

Bez topení si lidé snad nedokážou zimu představit. Ani se zvyšujícími se venkovními teplotami ale topení na významu neztrácí. I za horkých letních dnů totiž mohou nastat poněkud chladné noci. Ceny elektřiny ovšem stále rostou, a tak se může vytápění místností značně prodražit. Na venkovských chatách zase ne každý svůj zdroj tepla má. Každý si přitom může vyrobit své vlastní topení! Jeho provoz vyjde jen na pár korun a menší místnosti dokáže vytopit během několika málo hodin. 

Výroba topení z květináče Topení lze snadno vyrobit s pomocí květináčů Zdroj: reprofoto/youtube.com/EhlersTV

Na jeho výrobu je potřeba:

  • 2 jílové květináče (jeden větší a jeden menší)
  • 1 jílovou misku pod květináč
  • 2 svíčky
  • 6 matic
  • 1 dlouhý šroub
  • 6 podložek

Postup:

V první řadě doprostřed obou květináčů vyvrtáme díru. Stejně tak provedeme i s jílovou miskou. Následně vezmeme dlouhý šroub, na který přišroubujeme jednu matici do vzdálenosti zhruba dvou centimetrů od jeho začátku. Na matici přiložíme podložku, aby byla schopna zachytit jílovou misku. Tu i z druhé strany upevníme podložkou a maticí. 

Výroba topení z květináče Jílová podložka se uchytí z obou stran maticemi a podložkami Zdroj: reprofoto/youtube.com/EhlersTV


Nyní se vrhneme na druhý konec dlouhého šroubu. Zhruba tři centimetry od konce našroubujeme matici a na ni opět umístíme další podložku. Vezmeme menší z květináčů a vrchem dolů jej umístíme na dlouhý šroub. Upevníme podložkou a maticí. Tentokrát na matici ovšem našroubujeme ještě jednu matici. 

Výroba topení z květináče I pro uchycení květináčů slouží matice a podložky Zdroj: reprofoto/youtube.com/EhlersTV


Umístíme další podložku, na níž dosadíme větší z květináčů a znovu upevníme poslední podložkou a maticí. Takto je podomácku vyrobené a vysoce účinné topení na světě!


Výroba topení z květináče Topení z květináče může dosahovat teploty až 80 stupňů Celsia Zdroj: reprofoto/youtube.com/EhlersTV


V závěru pod květináče umístíme dvě až tři svíčky a můžeme se radost z tepla, které tento zdroj poskytne. Vyzařované teplo může dosahovat tepla až 80 stupňů Celsia! Při manipulaci s květináči dbejte proto zvýšené opatrnosti a nikdy toto topení nenechávejte bez dozoru. 

Zdroj:

youtube.comvychytavkov.cz

Akční letáky