Co se staršími laky na nehty, jejichž barva třeba vyšla z módy nebo se nám zkrátka po mnoha použitích přestala líbit? Skladovat je ve skříni a věřit, že se k nim zase vrátíme, je většinou hodně bláhová představa. Lepší bude, když je využijeme třeba i docela jinak než k úpravě rukou. Možností máme spoustu, stačí se jen zamyslet.

Podívejte se na youtube na víc informací. Nabízí je kanál Kate nehty:

Zdroj: Youtube

Bezbarvé jsou nejuniverzálnější

Nejlepší a nejvšestrannější využití mají samozřejmě bezbarvé laky na nehty nebo ty průhledné jen s lehoučkým, sotva znatelným, růžovým nebo bílým nádechem. Takové můžete bez obav “darovat” i svému muži do garáže. Tam může být připraven v záloze pro rychlou opravu malých škrábanců na autě nebo na jiném lakovaném materiálu.

Lahvička do každé kabelky

Zbytek bezbarvého laku na nehty můžete také klidně nosit v kabelce (stejně je tam tolik věcí, že se taková malá lahvička ztratí). Už naše babičky dobře věděly, že utíkající oko na punčoše nejlépe zastaví právě kapka laku na nehty. Může se také stát první pomocí při zatrženém nehtu, kdy jej alespoň na pár nezbytných hodin ještě zafixuje na svém místě, než jej budeme moci náležitě upravit.

Ze starého nové

Barevným lakem na nehty si můžeme pro změnu vylepšit starší okoukanou bižuterii. Ať už jde o náušnice, spony do vlasů nebo třeba prstýnky, nová barva z nich udělá unikátní kousek, jaký jinde nenajdete. Pamatujte si přitom, že laky na nehty mívají stejný chemický základ, a proto není problém s nimi kouzlit třeba jako s temperami.

Míchejte, ale s rozumem

Chcete oranžový lak? Pak stačí smíchat trochu klasicky červeného se žlutým, který jste si možná ve slabší chvilce a touze po změně kdysi také koupili. Paleta odstínů pak bude téměř nekonečná a bude záležet jen na vaší fantazii, jaký namícháte. Jen pozor na to, že je třeba barvy míchat v nádobě nebo na podkladu, který je z nesavého materiálu a navíc nám na něm tolik nezáleží. Ideální jsou malé mističky vytvarované z kousku alobalu.

Abyste měli jasno...

Také se vám pořád pletou klíče, zvlášť pokud jich na jednom kroužku nosíte opravdu hodně? V takovém případě se víc než kdy jindy hodí právě lak na nehty. Označte si klíče jednotlivými barvami (tady právě využijeme výše zmíněné míchání barev), a pak už bude stačit si pamatovat, která barva je od bytu, která od garáže a která od tchýnina sklepa. Není nic jednoduššího.

Záruka vám nepropadne

Možná se vám také stalo, že jste si pořídili nový přístroj a on se po roce používání rozbil. V takovém případě si sice s lakem na nehty pravděpodobně neporadíme, ale můžeme hned po koupi předejít nepříjemnosti s vybledlou účtenkou. Právě tento problém se totiž v mnoha případech stává důvodem neuznané reklamace. Nemáte čitelnou účtenku? Pak je těžké dokazovat datum koupě. V tuto chvíli nám může pomoci právě bezbarvý lak na nehty, kterým důležitější účtenku přetřeme. Po dokonalém zaschnutí ji pak můžeme uklidit k ostatním dokladům a buďme si jisti, že bude v případě potřeby po celou dobu záruky jako nová.
Zkrátka a jednoduše: při troše fantazie nemusíme vyhazovat opravdu téměř nic.

Související články

Zdroje: chalupari-zahradkari.cz, m.magazinplus.cz, www.estelli.cz