Každá léčivá rostlina údajně prospěje nejen zdraví, ale také má svou „kouzelnou moc“, která vás může ochránit, podpořit v uzdravení, vnitřně očistit či přivolat lásku, štěstí a spokojený život.
Zdroj: shutterstock.com

Magické rostliny: Těmto naše babičky přisuzovaly kouzelnou moc a opravdu ji mají

Některým rostlinám je od nepaměti připisována kouzelná moc. Často sloužily k ochraně rodinného bezpečí a lidé s nimi odháněli ze života zlé síly a neštěstí. Víte, které bylinky jsou magické a mohou vám přinést štěstí a pevné zdraví? Pár vám jich dnes prozradíme.

Magie bylinek má na území Evropy tradici už do starověku. Každá léčivá rostlina údajně prospěje nejen zdraví, ale také má svou „kouzelnou moc“, která vás může ochránit, podpořit v uzdravení, vnitřně očistit či přivolat lásku, štěstí a spokojený život. Už staří šamani a léčitelé je často používali při svých tradičních rituálech k vykuřování a zaklínání za doprovodu bubnů a zpěvu. Které to byly a jaké výhody vám mohou poskytnout i dnes?

Jasmín

Jedná se o velice oblíbenou a také uctívanou rostlinu, která je nejznámější především svou neodolatelnou vůní. Její notoricky známé bílé květy se kdysi používaly k milostným kouzlům, protože se rostlině přisuzovaly afrodiziakální účinky. Říká se, že když si dáte jasmín do ložnice, bude stimulovat vaše sny, které vám v životě mnohé napoví, protože jsou „prorocké“. Usušené květy jasmínu se často používaly k probuzení platonické lásky, k meditacím a posílení aury a slabé psychiky. Silná vůně jasmínových květů vás výborně uspí a vždy vás dokonale zbaví špatné a depresivní nálady.

Jasmín (Jasminum) Říká se, že když si dáte jasmín do ložnice, bude stimulovat vaše sny, které vám v životě mnohé napoví, protože jsou „prorocké“. Zdroj: shutterstock.com

Bazalka

Podle magie je bazalka zásadní rostlinou, která přináší štěstí, blahobyt a peníze. Stačí, když ji nosíte v kapse, protože vás zároveň ochrání před negativní energií a špatnými vibracemi. Zároveň vám bazalka přinese vnitřní klid a pomoci by podle pověr měla i čisté lásce.

Měsíček 

Oblíbená bylinka se známými žluto oranžovými květy se často využívala při mnoha tradičních rituálech, které měly zajistit ochranu, pevné zdraví a pomáhala také při věštění. Věřilo se, že měsíček odhání zlo a přináší do života klid a pohodu.

Andělika 

Tato bylinka se velice často používala jako ochrana proti černé magii, energetickým upírům a zlým tvorům a bytostem. Lidé si ji často dávali do plátěného pytlíčku pod polštář.  

Jalovec

Větvička jalovce se většinou věšela nad dveře ložnice, protože měla chránit před zloději a přinést do rodiny finance. Sloužila také k odhalení lži a nečestných lidí.

Třezalka

Věřilo se, že bylinka se žlutými léčivými květy ochrání každého před podvodníky, zloději, lháři a nechtěnými návštěvami. Stejně tak měla být bezpečím pro chovná zvířata před nebezpečnými nemocemi.

Heřmánek

Bylince byla přisuzována moc možného vzdělání pro každého, kdo se chtěl nějakým způsobem zdokonalovat a učit se nové věci a dovednosti. Často se heřmánek využíval jako účinné vykuřovadlo nebo do koupele. Věřilo se, že heřmánek přináší štěstí a úspěch a umí odčarovat veškeré špatné zkušenosti z minulých životů.

Heřmánek pravý má vysoce klenutou středovou část květu. Heřmánek pravý. Bylince byla přisuzována moc možného vzdělání pro každého, kdo se chtěl nějakým způsobem zdokonalovat a učit se nové věci a dovednosti. Zdroj: Esin Deniz / Shutterstock

Kozlík 

Pokud se někdo dostal do vztahových či životních konfliktů, kozlík je pomohl svými magickými účinky zažehnat. Naopak mohl do svého života přivolat lásku na celý život.

Zdroje: www.spektrumzdravi.czwww.babyweb.czwww.ceske-bylinky.cz

Akční letáky