Květiny. Vázičky. Šperky nebo krmítka. To všechno můžete vyrobit z obyčejné „petky“, která vám zbyde po dobré vodě nebo limonádě. Výhodou plastu je, že je tvárný a můžete si ho podle libosti střihat, děrovat nebo opálit ohněm. Možná právě díky tomu z něj spousta lidí vyrábí tolik zajímavých věcí. Tady je pár z nich…

Na videu autora EMMA DIY najdete nápady, co všechno si můžete vyrobit z PET lahve. Více na kanále YouTube.

Zdroj: Youtube

Nezničitelná krmítka pro ptáčky

Podzim je tady a za chvíli „zima na krku“. Příroda se pomalu ale jistě ukládá ke spánku a za chvíli spousta ptáčků přijde o hlavní zdroj potravy. Proto je na čase myslet na to, jak těmto opeřeným hladovcům trochu pomoci. Jedním z řešení je krmítko z plastové lahve, které vykouzlíte rychle a snadno. Jak na to?

Připravte si větší plastovou lahev o objemu 1,5 – 2 litry. V dolní polovině do ní udělejte (proti sobě) 2 x dvě větší díry. Protáhněte jimi vařečku tak, aby vznikla samostatná bidýlka. Láhev naplňte zrním. Obtočte kolem hrdla provázek a vytvořte očko, na kterém bude krmítko viset. Tuto alternativní ptačí jídelnu můžete zavěsit kamkoliv – na balkon, na strom nebo do pergoly. Určitě si najde své strávníky!

Plastové květináče a truhlíky

Tento tip si schovejte na jaro, až budete množit různé rostlinky. Stačí vzít větší plastovou láhev a na jedné straně ji vyříznout tak, aby z ní vznikl alternativní truhlík. Ten naplňte hlínou a zasaďte do něj sazenice. Porostou jako divé.

Vánoční ozdoby zadarmo

Svátky zimy se postupně blíží. Chybí vám stylové ozdoby na stromek? Seřízněte spodek lahve a vzniknou vám parádní plastové květiny, které stačí jen proděravět a zavěsit. Když je nastříkáte zlatou nebo stříbrnou barvou, nemají chybu!

Vázička z PET lahve jako mistrovské dílo

Pokud nemáte na chatě vázu, třeba si ji můžete vyrobit z plastu. Stačí, když dvě větší plastové lahve rozstřiháte na tři díly. Hrany každého dílu přitiskněte k žehličce, aby se trochu opálily a jednotlivé díly pak do sebe lépe zapadly.

První část lahve (s hrdlem) na širším konci pokreslete fixou a poté upravte nůžkami tak, aby vznikly ozdobné obloučky. Odstřižené dno lahve nastříkejte stříbrnou nebo zlatou barvou. Pak vezměte dvě části s hrdlem, slepte je hrdly k sobě. Pak toto torzo přilepte spodní částí ke dnu tak, aby vám vznikla váza. Výrobek můžete podle potřeby dozdobit stužkou.

Související články

Zdroje: https://carujeme.cz, www.hezkynabytek.cz