Nástavec s širokoúhlou předsádkou umožňuje chytrým telefonem vyfotit zhruba o třetinu širší záběry. Jeho základem je širokoúhlý objektiv z nefunkční kamery.

Na hlavní část jsem zvolil kappa desky (s pěnovým polyuretanovým jádrem) o síle 5 mm. Do tří z nich jsem vyřízl kulatý otvor o velikosti zadní části objektivu a poté jsem všechny tři části k sobě přilepil lepidlem na papír.

Další dvě desky jsem ořízl podle krytu telefonu a nalepil jsem je stejným způsobem na již slepenou trojici desek tak, aby čočka telefonu byla přesně uprostřed otvoru na objektiv a aby se mezi objektiv a tělo mobilu nedostávalo světlo.

Přidal jsem ještě jednu vrstvu desky na přidržení telefonu, a to tak, aby nezakrývala displej.

Poslední desku jsem nalepil na spodní hranu, aby lépe zajistila telefon proti vypadnutí a zpevnila celou konstrukci. Finální tvar jsem získal ořezáním do co nejmenšího tvaru.

Kovový závit pro malý stativ jsem vyjmul z nefunkční kamery a sekundovým lepidlem jsem jej přilepil do otvoru válcového korku na voskování skluznice snowboardu. Korek jsem seřízl a s částí z desek spojil opět sekundovým lepidlem.

Nástavec jsem nakonec nastříkal zlatým sprejem a do otvoru natěsno jsem vsunul objektiv.

Michal Čermák
Foto autor