Blíženci (22.5. - 21.6.)

Nejen výjimečná inteligence, ale i neskutečná a neukojitelná zvědavost je výsadou všech lidí narozených ve znamení Blíženců. Ovládá je planeta Merkur, která jim dala bystrou povahu a mysl, která nasává informace jako houba. A nejen to. Všechny tyto informace dokáží Blíženci rychle zpracovat a navíc prezentovat tak, že je pochopí i ostatní.

Tito lidé se dokáží bravurně přizpůsobit novým situacím, nezaskočí je žádné změny. Jsou mistry v konverzaci, perfektní řečníci a dokáží upoutat pozornost. Bývají pohotoví, vtipní a vždy z rukávu vytáhnou argument. Nenechají se zaskočit, vždy ví, co odpovědět. Jsou to zároveň mistři improvizace, takže životem proplouvají poměrně snadno, bez větších stresů. Dokáží se vymluvit z každé situace.

Panna (23.8. - 22.9.)

Jistě vás nepřekvapí, že na našem seznamu figurují i lidé narození ve znamení Panny. Jejich analytická mysl z nich dělá mistry pořádku a přesnosti. Jsou orientováni na detail, neunikne jim sebmenší chybička, navíc mají ohromnou trpělivost bádat a pídit se po informacích, z nichž si jako mozaiku složí celý problém.

Ten pak dokáží analyzovat a jedním dechem nabídnou řešení, která jsou vždy efektivní a praktická. Jejich inteligence se vyznačuje metodickým přístupem, narozdíl od Blíženců neimprovizují, drží se striktně pravidel a opírají se o fakta. Zrozenci v Panně se také neustále v něčem vzdělávají a svou inteligenci si tak zlepšují.

Štír (24.10. - 22.11.)

Trojici nejinteligentnějších znamení doplňují Štíři, kteří svou chytrost opírají o intuitivní povahu. Dokážou dokonale číst mezi řádky, stačí jim jediný pohled, aby druhého prohlédli, a pár minut konverzace, aby věděli, jak ho dostat tam, kam potřebují. Jejich inteligence se projevuje tak, že se dokáží orientovat v hlubokých místech lidské psychiky a umí dělat dobrá, často vypočítává rozhodnutí.

Vždy danou situaci či problém analyzují z více úhlů, předvídají výsledky a vymýšlejí plány řešení. Nikdo nechápe jak, ale dokáží proniknout do mysli druhých a předvídat jejich rozhodnutí. Štíři mají v sobě jakési tajemství, které je odlišuje od ostatních znamení zvěrokruhu a zvyšuje jejich inteligenci.

Související články

Zdroje: www.elpais.com.co, astrotalk.com