Ryby (21.2. - 20.3.)

Děti matek narozených ve znamení Ryb vyrůstají se spoustou lásky, pozornosti a laskavosti. Tyto ženy se nikdy neuchylují k úkladům a trikům, aby své děti přiměly poslouchat. Vědí moc dobře, že s trpělivostí nejdál dojdou. Jejich volbou při výchově je láska, svou laskavost a pozitivní energii vnáší i do svých dětí.

Vyrůstají z nich pak něžní a dobrosrdeční jedinci, kteří dělají svět lepším jen tím, že existují. Ryby možná nebudou schopny přeměnit sen svého dítěte ve skutečnost, ale je jasné, že ho nikdy od jeho snů neodradí a budou ho podporovat.

Kozoroh (22.12. - 20.1.)

Možná trochu překvapivě se ocitají ženy v Kozorohu na druhém místě tohoto žebříčku. I když jsou tyto ženy většinou workoholičkami, jako matky překvapují. Jejich děti jsou asi to jediné, co dokáže odstavit práci na druhou kolej. Své děti zuřivě chrání a budou bojovat s celým světem, jen aby jejich děti zůstaly v bezpečí.

Co se týče pracovitosti, své děti učí zodpovědnosti, píli a ty většinou mívají stejné rysy jako ony. Jejich děti se spíše dostanou na vrchol na základě svých zásluh, než aby si zvolily nějakou zkratku. Kozorozi jsou skvělé matky, ale často si během péče o děti zapomínají udělat čas na sebe.

Váhy (23.9. - 23.10.)

Váhy jsou o udržování rovnováhy v životě a totéž praktikují i jako matky. Přesně vědí, jak zůstat klidné a vyrovnané. Jejich děti si možná nepamatují, že by je jejich matka zahrnovala velkou láskou, ale nikdy nezapomenou na její spravedlnost a férovost. Když tyto ženy zjistí, že je děti neposlouchají, nedělají scény, nekřičí, ale jednoduše se jim snaží vysvětlit, aby pochopily, kde udělaly chybu.

Jejich děti jsou sebevědomé a velmi brzy zralé osobnosti. Než něco Váhy udělají, přemýšlejí o tom, k čemu by jejich činy mohly vést. Právě schopnost Vah vychovávat inteligentní a charakterní děti z nich dělá jedny z nejlepších matek zvěrokruhu.

Blíženci (22.5. - 21.6.)

Maminky Blíženci jsou spíše něž matkami nejlepšími přáteli. Obvykle nebývají přísní rodiče. Ne proto, že by chtěly být zábavnými matkami, ale jednoduše proto, že tomuto způsobu rodičovství věří. Tyto matky chtějí, aby se s nimi její děti cítily dobře. A to naopak pomáhá jejich dětem otevřít se jim a svěřit se s bolestmi i radostmi.

Maminky Blíženci jsou ke svým dětem upřímné a očekávají, že děti se budou chovat stejně. Navzdory generačnímu rozdílu si se svými dětmi velmi rozumí. Blíženci vynikají skvělými komunikačními schopnostmi a uplatňují je i ve výchově svých dětí.

Zdroje: www.donnamoderna.com, astrotalk.com