Beran (21.3. - 20.4.)

Hlava a oči

Svéhlavý a tvrdohlavý. Takový je Beran. V obou slovech se objevuje hlava, proto by si na ni měli lidé narození v Beranu dávat pozor. Ohnivému znamení často všechno přerůstá přes hlavu, což je dáno jeho impulzivní povahou. Nejprve jedná, potom přemýšlí. Nahromaděná negativní energie se projevuje nejčastěji bolestmi hlavy a očí.

Býk (21.4. - 21.5.)

Ramena a krk

Když se lidé narození ve znamení Býka cítí skvěle a jsou v dobré formě, chodí rovně a mají elegantní držení těla. Jakmile podlehnou stresu, ramena jim sklesnou. Není divu, nesou na svých bedrech všechnu tíhu světa a když se cítí pod tlakem, projeví se to právě bolestmi ramen a šíje.

Blíženci (22.5. - 21.6.)

Plíce a hlasivky

Blíženci zbožňují podnětné rozhovory, koneckonců je to jedno z nejspolečenštějších znamení zvěrokruhu. Pro své nekonečné diskuze potřebují mít zdravé hlasivky i plíce, které nejvíce namáhají a měli by o ně pečovat. Jakmile mají dost energie, jejich hlas nemůžete přeslechnout.

Rak (22.6. - 22.7.)

Hrudník a žaludek

Toto znamení vládne je silně spojeno s hrudníkem a žaludkem. Koneckonců žena Rak je stvořena pro rodinu a z ze své hrudi poskytuje výživu novorozencům. Žaludek zase tráví všechno, co jíme. Přehnaně citlivý Rak často nedokáže strávit chování některých lidí, v žaludku cítí šimrání, pokud prožívá radost. Jakmile se však cítí frustrováni, tíží je bolest na hrudi.

Lev (23.7. - 22.8.)

Srdce

Není žádným překvapením, že lidé zrození ve Lvu by měli pečovat o své srdce. Když září jako slunce a jsou v euforii, je jejich srdce otevřené. Jakmile se cítí na dně, klesne jim životní energie a v oblasti srdečního svalu cítí tupou bolest. Lvi také nejednou zažili bolest zlomeného srdce.

Panna (23.8. - 22.9.)

Trávicí systém a slezina

Panna se často cítí vystresovaná a propadá úzkosti, a to kvůli svému puntičkářství. Často mají problémy s trávením, musí si dávat pozor na své stravování. Zejména by tito lidé měli myslet na potraviny, které prospívají slezině.

Váhy (23.9. - 23.10.)

Ledviny a kůže

V astrologii Váhy vládnou ledvinám i spodní části zad a jakmile je tato místa začnou bolet nebo začnou mít zdravotní potíže, je to signál, že pracují příliš tvrdě. Jejich planetou je Venuše, planeta krásy a lásky, proto také Váhy rády ukazují svou krásnou pokožku, která je symbolem dokonalosti. Měli by o ni extrémně pečovat.

Štír (24.10. - 22.11.)

Reprodukční orgány a kyčle

Určitě vás nepřekvapuje, že smyslným Štírům vládne reprodukční systém. Tato oblast těla je protkaná tisíci nervy, poskytujícími fyzické potěšení, které si Štíři tak rádi užívají. Toto znamení známé svou ochranitelskou povahou je citlivé i na kyčle. O tyto tělesné části by se měli dobře starat.

Střelec (23.11. - 21.12.)

Nohy a játra

Svobodomyslní Střelci si užívají dobrodružství a cestování. Nejvíce při tom trpí jejich nohy a chodidla, která je vždy spolehlivě zavedou do nových míst. Velký pozor by si měli dávat na onemocnění jater. Tento orgán někdy zatěžují na svých cestách, kdy ochutnávají nejrůznější místní speciality.

Kozoroh (22.12. - 20.1.)

Kosti a klouby

Lidem ve znamení Kozoroha vládne Saturn, který řídí kosterní systém, základ lidského těla. Tato planeta dohlíží na to, že dobře budujeme své životní základy, které vydrží celý život. Když se tito lidé cítí unavení a vyčerpaní, první, co je většinou začne bolet, jsou kolena, později i ostatní klouby v těle.

Vodnář (21.1. - 20.2.)

Lýtka a kotníky

Rozlítaní Vodnáři, kteří neustále pátrají po novinkách a chtějí vědět o všem, co se šustne, trpí na bolesti lýtek a kotníků. Pořád někde šmejdí, jsou celý den na nohách, a tak není divu, že je trápí otoky nohou. Stačí víc odpočívat.

Ryby (21.2. - 20.3.)

Lymfatický systém

Ryby jsou nejcitlivější znamení a to se projevuje na jejich lymfatickém systému, který spojuje všechny části těla a pomáhá vyplavovat toxiny. Tito lidé jsou citliví na stres, jsou velmi emotivní a pokud je něco trápí, projeví se to v ucpání lymfatických uzlin a pulzování nohou.

Související články

Zdroj: stylecaster.com, timesofindia.indiatimes.com