Panna (23.8. - 22.9.)

Lidé narození ve znamení Panny patří zcela jistě mezi největší hypochondry celého zvěrokruhu. Velmi často navštěvují lékařské ambulance, nemocnice a pohotovosti. Trpí představou, že mají spoustu nemocí a lékaři je nedokáží vyléčit. Proto chodí za nejrůznějšími odborníky ve zdravotnictví, na všemožná vyšetření a kontroly. Mají panický strach z bakterií a virů. Každý den doma uklízejí, myjí si ruce i dvacetkrát denně a samozřejmě se nechávají pravidelně očkovat proti chřipce a dalším nemocem. Jakmile přijde vlna chřipkové epidemie, vůbec nevycházejí z domu.

Kozoroh (22.12. - 20.1.)

Kozorohy trápí mnoho strachů, tím hlavním je strach z nemocí. V případě, že se těší dobrému zdraví, jsou klidní. Jakmile se však objeví nepatrný projev nemoci, začnou se bát. Na rozdíl od lidí zrozených v Panně ale Kozorozi lékaře nevyhledávají. Jejich strach z nemoci je tak obrovský, že mu nedokážou čelit a nejsou schopni dojít k odborníkovi. Raději sedí doma a na internetu hledají tu správnou diagnózu.

Ryby (21.2. - 20.3.)

Lidé narozeni ve znamení Ryb si často představují různé zdravotní potíže. Lehce propadnou panice, že právě oni vážně onemocní. Začnou se vyhýbat kontaktu s lidmi, stahují se do ústraní a stále se pozorují. Jsou schopni měřit si každých 5 minut teplotu a tlak. Na druhou stranu si však Ryby libují v pocitu bezmoci, takže hypochondrii používají jako výmluvu.

Rak (22.6. - 22.7.)

Raci na nemoci příliš nemyslí v případě, že je nezastihne vážnější zdravotní problém. V momentě, kdy onemocní, však nastává naprosté zděšení. Jsou si dobře vědomi toho, že hledání informací o nemocech na internetu by je ještě více vyděsilo. A tak pravidlem u Raků bývá, že své zdravotní potíže před ostatními tají. K lékaři pak dost často chodí až když je téměř pozdě.

Váhy (23.9. - 23.10.)

Lidé ve Vahách patří k nejklidnějším hypochondrům. Díky své povaze si své nemoci vymýšlejí, aby přitahovali pozornost ostatních a nechali o sebe pečovat. Přímo volají: "Buď se mnou, věnuj se mi, nenechávej mě o samotě!" Občas zveličují a své blízké přesvědčují o tom, že nemají obyčejnou rýmu, ale rovnou zápal plic.

Zdroje: medium.com, www.slobodenpecat.mk