Pokud si chcete letos oživit zahradu něčím zajímavým a originálním, zkuste to se starým kolem. Nejenže ještě prakticky zužitkujete starou a nepotřebnou věc, ale ve výsledku vám vznikne nový originál, který dodá vaší zahradě romantickou a hravou atmosféru a zaručeně upoutá pozornost všech návštěv i sousedů.

Stačí kolo trošku zrenovovat a ozdobit osázenými truhlíky. Jak přesně postupovat?

Proběhla anketa Receptáře!

Tradiční čtenářská anketa proběhla i letos. Hlasovali jste pro své oblíbené firmy. Děkujeme.

Inspirujte se nevšedními nápady na zahradní dekorace! Podívejte se na YouTube video na kanálu 100 NÁPADŮ:

Zdroj: Youtube

Kolo jako dekorativní prvek

Již nepoužitelné kolo se může po troše příjemného úsilí změnit v nádherný dekorativní prvek, který lze zakomponovat do zahrady. Pokud se vám tedy nějaký takový kousek válí na půdě, určitě ho oprašte a hoďte do nového kabátu. Může se stát nejen samostatným ozdobným prvkem, ale i součástí velkého květinového záhonu.

Hoďte kolo do gala

Přetvořit staré kolo na květinové není nic složitého. Nejprve ho zbavte případných nečistot a rzi, kterou obruste drátěným kartáčem. Pak kolo natřete barvou. Lze využít i barvy ve spreji. Volte takové odstíny, aby vám ozdobný prvek později ladil s celou zahradou. Kolo může být jednobarevné, ale i pomalované různými motivy.

Osázejte truhlíky

Než barva na kole uschne, osázejte si truhlíky květinami a pomocí háčku je připevněte. Kromě truhlíků vypadají krásně i proutěné koše či staré hrnčířské nádoby. Vhodným místem jsou nejen přední řídítka, ale i zadní nosič.

Pokud má kolo štangli, využít lze i ji. A kromě kola můžete ozdobit stejným způsobem třeba i tříkolku nebo koloběžku.

Postačí i samotný ráfek

Opět začněte důkladným očištěním, případné mastnoty odstraňte technickým benzinem a lihem. Na první nátěr použijte základovou barvu, na druhý nátěr naneste odstín dle svého výběru.

Nechte ráfek řádně oschnout, a nakonec jej vyzdobte menšími osázenými nádobami, které zavěsíte do výpletu kola. Velice efektivně vypadají například obyčejné nabarvené plechovky.

Související články

Zdroje: www.primainspirace.cz, www.abecedazahrady.cz, www.ceskykutil.cz