obrázek z archivu ireceptar.cz
Zdroj: Archiv ireceptar.cz

Oslavte jaro tematickou výzdobou

Jaro je v plném květu a vy ještě nemáte ozdobené dveře? Pak je nejvyšší čas to napravit. Dáme vám pár tipů na jarní výzdobu a ukážeme vám, jak ji na dveře připevnit, aniž byste je poškodili.

[Komerční prezentace]

Výroba věnců

Rozmyslete si, jaký věnec chcete vyrobit a podle toho zvolte základ. Korpusů existuje široká nabídka, seženete ratanové, proutěné, slámové, plastové, polystyrenové i věnce z mnoha dalších materiálů. Poraďte se v květinářství, který pro vás bude nejlepší. Nebo si můžete i samotný korpus vyrobit za pomocí větviček nebo slámy a drátku. Stačí pouze přikládat trsy na sebe a omotávat drátkem. Ozdoby už jsou jen na vás. Věnec můžete doplnit květinami, peříčky, mechem, stuhami, dřevěnými doplňky, zkrátka vším, co vás napadne.

Jarní věnec na dveře Jarní věnec na dveře Zdroj: Archiv ireceptar.cz

Určitě zaujmete věncem ze skořápek. Pořiďte pevnější korpus a za pomoci tavné pistole lepte rozpůlené skořápky jednu vedle druhé. Využijte třeba i skořápky z křepelčích vajíček. Hezky v kombinaci se skořápkami vypadají také peříčka nebo větvičky. Jednoduchý a velmi pěkný je také věnec ze šišek. Stačí lepit jednu šišku k druhé a tvarovat je do kolečka. Na ně opět můžete jako ozdobu přidat cokoli se vám líbí.

Věnec na dveře ze šišek. Věnec na dveře ze šišek. Zdroj: Archiv ireceptar.cz

Jak věnec na dveře připevnit

Jakmile máte věnec, přichází otázka, jak ho připevnit na dveře. Nehodí se na bezpečnostní dveře lepit nevzhledné háčky nebo do nich vtloukat hřebíky. Takovou manipulací je akorát poškodíte. Objevte dvě varianty, jak si lehce a vzhledně zavěsit věneček na dveře.

Magnetický držák je nenápadný. Ani si nevšimnete, že na dveřích je. Věnec při této aplikaci vypadá, jakoby se vznášel. Aby vám fungoval, potřebujete dveře s ocelovým jádrem. Držák se skládá ze dvou částí, které věnci zajistí dostatečnou podporu. Použití můžete vidět na fotkách věnce se šiškami. Držáky mají navíc jednu velkou výhodu. Když už nechcete mít věnec na dveřích, přemístěte držáky na dveře z vnitřní strany (z bytu). Držáky krásně poslouží i jako věšáky na klíče nebo lehčí bundu.

Magnetický držák na dveře Magnetický držák na dveře Zdroj: Archiv ireceptar.cz

Pokud nemáte dveře s ocelovým jádrem, vyzkoušejte univerzální držák věnců na dveře, který jednoduše přiděláte pod kukátko. Nemusíte se bát, že by vám ho někdo ukradl. Je z venkovní strany neodcizitelný. Stačí si vybrat podle velikosti vašeho kukátka a nainstalovat.

držák na věnce držák na věnce Zdroj: Archiv ireceptar.cz

Podívejte se, jak je jeho instalace jednoduchá:

videoHT

Ani s jedním držákem neprohloupíte. Oba spolehlivě udrží vaši výzdobu po celé jaro. Pokud byste ale nevěděli, který vybrat, stačí kontaktovat odborníky z firmy HT dveře a oni už vám poradí.

Akční letáky