Nabrousit nože bez použití brousku může být občas docela dobrodružstvím. Pojďme se tedy podívat na různé metody, jak dosáhnout ostrých nožů s využitím běžných domácích předmětů.

Na video od Kreativního hackera o tom, jak snadno a rychle nabrousit nůž, se podívejte na YouTube:

Zdroj: Youtube

Porcelán je jednou z nejběžnějších domácích možností pro nabroušení nožů. Většina lidí má v kuchyni porcelánové nádobí, a tak můžete využít jeho hladký povrch. Držte nůž pod úhlem a přetahujte ho opatrně po povrchu porcelánu, což vytvoří nový a ostrý lem.

Stačí smirkový papír nebo pivní láhev

Smirkový papír je další cenově dostupnou alternativou. Začněte hrubším zrnem a postupně přecházejte na jemnější. Nožem provádějte tahy s opatrností a trpělivostí. Smirkový papír může poskytnout vynikající výsledky, pokud jste trpěliví.

Skleněný krk pivní lahve také může sloužit jako improvizovaný brousek. Použijte krk lahve k tomu, abyste nožem prováděli kruhové pohyby a vytvořili ostří. Tato metoda je vemi náročná na trpělivost, ale může přinést kýžený výsledek.

Poslouží i keramický hrníček nebo kámen

Některé domácnosti mají k dispozici dokonce kameny na broušení nožů. Tyto kameny jsou obvykle dodávány s hrubším a jemnějším povrchem. Postupně přecházejte od hrubšího kamene k jemnějšímu, abyste dosáhli optimálního ostří.

Keramický hrníček může sloužit nejen k napití kávy, ale i k nabroušení nožů. Postavte ho dnem nahoru a tahy nože provádějte po hraně hrníčku.

Osvojte si správnou techniku a připravte trpělivost

Broušení nožů je dovednost, kterou je dobré zvládnout, a ideálně s těmito jednoduchými domácími metodami, se kterými můžete udržet své nože ostré bez potřeby brousku. Nezáleží na tom, kterou možnost zvolíte, důležité je dodržovat správnou techniku a mít trpělivost, abyste dosáhli optimální ostrosti.

Související články

Zdroj: www.youtube.com, www.mall.cz