Ze zbytků polystyrenu jsem vyřízl dvě výplně.
Zdroj: Josef Málek

Jak doma vyrobit krásný a účinný osvěžovač vzduchu za minimum peněz

Možná máte také někde schované trofeje z dovolené - zajímavé kamínky či mušličky. Využít je můžete třeba k výrobě jednoduchého osvěžovače vzduchu. 

„Dostal jsem miniaturní vodní čerpadlo s velmi malým výkonem, ale dostatečným na to, abych je mohl použít k výrobě stolního osvěžovače vzduchu,“ píše Josef Málek o svém nápadu. Hodil se mu i neobvyklý kámen s otvorem, který před časem našel.

Na polystyren jsem naskládal různé kamínky a mušle. Na polystyren jsem naskládal různé kamínky a mušle. Zdroj: Josef Málek

Koupil jsem jednoduchou plastovou nádobu, do jaké se vkládají květináče (nemá na dně odtokový otvor). Do ní se miniaturní vodní čerpadlo krásně vešlo. Ze zbytků polystyrenu jsem vyřízl dvě výplně a z polystyrenové desky kruhovou vložku s otvorem uprostřed.

Pak už stačilo vše sestavit a na polystyren naskládat různé kamínky a mušle.

Z polystyrenové desky jsem udělal kruhovou vložku s otvorem uprostřed. Z polystyrenové desky jsem udělal kruhovou vložku s otvorem uprostřed. Zdroj: Josef Málek

Kdysi jsem našel kámen s otvorem, který jsem si jako správný kutil schoval. Nyní se hodil − do otvoru jsem nasadil ústí hadičky tak, aby voda po kamenu stékala.

Nádobu jsem po okraj naplnil vodou a čerpadlo jsem zapnul. Je to třeba vyzkoušet a seřídit, protože příliš prudký proud může vodu rozstřikovat kolem. Čas od času je nutné vodu dolévat, čerpadlo totiž musí být při provozu pod hladinou, jinak se spálí.

Akční letáky