Ze zbytků polystyrenu jsem vyřízl dvě výplně.
Zdroj: Josef Málek

Jak doma vyrobit krásný a účinný osvěžovač vzduchu za minimum peněz

Možná máte také někde schované trofeje z dovolené - zajímavé kamínky či mušličky. Využít je můžete třeba k výrobě jednoduchého osvěžovače vzduchu. 

„Dostal jsem miniaturní vodní čerpadlo s velmi malým výkonem, ale dostatečným na to, abych je mohl použít k výrobě stolního osvěžovače vzduchu,“ píše Josef Málek o svém nápadu. Hodil se mu i neobvyklý kámen s otvorem, který před časem našel.

Na polystyren jsem naskládal různé kamínky a mušle.

Koupil jsem jednoduchou plastovou nádobu, do jaké se vkládají květináče (nemá na dně odtokový otvor). Do ní se miniaturní vodní čerpadlo krásně vešlo. Ze zbytků polystyrenu jsem vyřízl dvě výplně a z polystyrenové desky kruhovou vložku s otvorem uprostřed.

Pak už stačilo vše sestavit a na polystyren naskládat různé kamínky a mušle.

Z polystyrenové desky jsem udělal kruhovou vložku s otvorem uprostřed.

Kdysi jsem našel kámen s otvorem, který jsem si jako správný kutil schoval. Nyní se hodil − do otvoru jsem nasadil ústí hadičky tak, aby voda po kamenu stékala.

Nádobu jsem po okraj naplnil vodou a čerpadlo jsem zapnul. Je to třeba vyzkoušet a seřídit, protože příliš prudký proud může vodu rozstřikovat kolem. Čas od času je nutné vodu dolévat, čerpadlo totiž musí být při provozu pod hladinou, jinak se spálí.

Akční letáky