Když jde o džíny, nejde jen o módu, ale také o pohodlí a sebevědomí. Dokonalý střih džínů zvýrazňuje vaše výhody a skrývá nedostatky, což vám dodává na sebevědomí a sebejistotě. Najít správný střih džínů může být pro někoho jako hledání jehly v kupce sena, ale s těmito radami můžete mít během chvilky vybraný střih, který vám perfektně sedí.

Na video od Natalli Smith se sedmi pravidly pro výběr dokonale padnoucích džínů se podívejte na YouTube:

Zdroj: Youtube

Džíny pro vysokou postavu

Pokud jste vysoká, můžete si dovolit prakticky jakýkoli střih džínů. Džíny s vysokým pasem zvýrazní vaše dlouhé nohy a opticky vás ještě protáhnou. Skinny džíny nebo modely s rozsáhlým kalhotovým lemem jsou pro vás ideální volbou. Vyhněte se naopak džínům s příliš nízkým pasem, které zkracují vaší postavu.

Džíny pro nízkou postavu

Pokud jste menšího vzrůstu, noste džíny s vyšším pasem, které opticky prodlouží vaše nohy. Skinny džíny nebo modely s úzkými nohavicemi jsou pro vás také skvělou volbou. Věnujte dále pozornost délce nohavic - pokud jsou džíny příliš dlouhé, raději je zkraťte, abyste nevypadaly ještě menší.

Džíny pro štíhlou postavu

Pokud máte štíhlou postavu, máte to štěstí, že vám většina střihů džínů bude slušet. Můžete si dovolit jak skinny džíny, tak modely s širokými nohavicemi. Chcete-li vytvořit dojem větších křivek, zvolte druhy s vyšším pasem nebo s kapsami na zadku, které opticky zvětší tuto část vaší postavy.

Džíny pro postavu s křivkami

Pokud máte křivky, vyhledejte džíny s vysokým pasem, které dokonale obepnou vaše tvary a vytvoří pěkný siluetu. Modely s rovnými nohavicemi nebo jemně rozšířenými nohavicemi jsou pro vás také ideální volbou. Vyhýbejte se příliš těsným skinny džínům, které by mohly zdůraznit nežádoucí části vaší postavy.

Nalezení dokonalých džínů pro vaši postavu může být výzvou, ale s trochou znalosti o různých střizích a tvarech džínů můžete mít vždy ten pravý střih, který vám padne jako ulitý. Důležité je nejenom sledovat módní trendy, ale také brát v úvahu svou postavu a pohodlí.

Související články

Zdroj: www.youtube.com, www.prozeny.cz