obrázek z archivu ireceptar.cz
Zdroj: Archiv ireceptar.cz

Pan Násoska a jiné nápady pro tvořivé povahy

V dílně, garáži či stodole leží spousta pokladů. Kladiva bez násad, závaží, obří šrouby, zbytky a odřezky. Mnozí kutilové hromadí vše, co se může jednou hodit k opravě, k výrobě užitečné pomůcky či dekorace.

Následující nápady sice nejsou určeny jen ženám, ale jsou to právě ony, které mohou překvapit své shánčlivé muže kutily a využít něco z nahromaděných pokladů v garážích a stodolách. 

Ty tam jsou dávné doby, kdy k volnému času žen patřila pouze četba, vyšívání, paličkování, pletení, háčkování a malování. Dnešní šikulky mají ve výbavě vrtačky i lupínkové pilky, opalovací a tavné pistole i elektrické šroubováky — a v dílně jsou jako doma. 

Pořizují si také mininářadí s mnoha nástavci pro detailní práce. Řežou, brousí, jemně frézují, čistí i leští nebo barví. Třeba šperky z lastur či dekorace z plechovek.

Stačí trocha času a drobet fantazie. Inspirujte se a také vykouzlete z odpadu půvabné a veselé doplňky! pan násoska pan násoska Zdroj: Archiv ireceptar.cz

Pan Násoska

Děravou konev nevyhodíme, ale pomalujeme. Pan Násoska se správně červeným nosíkem ještě nadělá parádu jako vtipná zahradní dekorace. Potřebujeme akrylové barvy, temperu a lak ve spreji.

Rozesmáté hrnce + Nebeské zátiší

Kastroly poslouží i jako obaly na květináče. Smaltovaný hrnec přebarvíme zbytkem barev na kov. Nebo jiná varianta hrnců, tentokrát něžná, mráčková.

malované hrnce malované hrnce Zdroj: Archiv ireceptar.cz .

Silák proti průvanu

Pětikilové závaží může být užitečné jako zarážka dveří proti zabouchnutí. Chybí-li barvy na kov, postačí bílý latex. Dokonale suché dílko je však třeba fixovat bezbarvým lakem na kov ve spreji. Potrvá léta, než silák zrezne!

Než zmizí v táboráku

Dřevěné lísky od ovoce svádějí k malování. Než je definitivně odepíšeme, ještě si s nimi pohrajeme. Přátelé při posezení u táboráku jistě ocení originální podnos nebo nosič polínek.

malované lísky malované lísky Zdroj: Archiv ireceptar.cz

Těžítko na ubrousky

Menší závaží nejprve očistíme, upravíme proti rezavění, natřeme základovou barvou nebo bílým latexem a pomalujeme. Používáme ho například k zatížení ubrousků při pikniku.

Akční letáky