Některá znamení se k sobě vůbec nehodí.
Zdroj: NDAB Creativity / Shutterstock.com

Která znamení se k sobě vůbec nehodí? Kdo má naprosto nevhodného partnera

Ten, kdo věří na horoskopy a zabývá se jimi, jistě ví, že stejně tak, jako lze jejich pomocí najít vhodného partnera, lze najít i znamení, která jsou vzájemně naprosto nekompatibilní. Jistě není nemožné, aby i přes všechny astrologické aspekty spolu nemohli být lidé, kteří se k sobě nehodí, ale řekněme, že jejich vztah bude komplikovanější.

Samozřejmě, že není pravidlem, že se s někým seznámíte, kdo je vám hned sympatický, běžíte domů, otevřete si partnerský horoskop, a když zjistíte, že se k sobě nehodíte, sympaťáka hodíte přes palubu. Takhle to jistě nefunguje. Ale je dobré vědět, s jakými znameními budete mít vztah složitý.

Která znamení se k sobě skutečně nehodí?

Beran a Rak, Váhy nebo Kozoroh

Beran je ohnivé znamení, které se určitě nebude vhodně doplňovat s křehkým a pro něj nudným Rakem a naopak, ani Raci nebudou chápat Beranovu energii. Pro živé Berany je Rak pomalý, rozvážný a přecitlivělý. K Beranovi se nehodí ani dle názvu váhavé Váhy anebo realističtí Kozorozi, kteří by Beranovu ohnivost uzemňovali.

  Partnerské problémy se promítají do všech aspektů života. Partnerské problémy se promítají do všech aspektů života. Zdroj: Antonio Guillem / Shutterstock.com

Býk versus Lev, Štír nebo Vodnář

Býk je znamení zemské, a protože potřebuje pozornost a respekt, nehodí se k němu jiná hrdá znamení. Tedy v první řadě Lev, ale ani vášnivý a nevypočitatelný Štír nebo Vodnář. U Vodnářů je překážkou jeho zvědavost a fantazírování s hlavou v oblacích.

Blíženci versus Panna, Střelec a Ryby

Blíženci se vyznačují hravostí a lehkomyslností, která nesmírně popouzí organizovanější znamení, jako jsou Panna, anebo náladový Střelec. Střelec je, stejně jako Blíženci, osobitý, což nejde k sobě. U Ryb zase vadí to, že Blíženci nad nimi přebírají veškerou zodpovědnost.

Rak versus Váhy, Kozoroh a Beran

Rak hledá porozumění a domácí pohodu, jenže i Váhy dokáží zranit jeho city. Kozoroh je zase pro Raky příliš chladný a vypočítavý, zatímco ohnivý Beran zase moc hrrr a nezastavitelný. Nestálost Beranů by Rakům zlomila srdce.

Lev versus Štír, Vodnář a Býk

Lev je králem zvířat i zodiacu, proto se příliš nesnese s jinými silnými znameními, jimiž jsou například líní, ale tvrdohlaví Býci, kteří nechtějí autority a vzory. Ani se Štírem to nebude fungovat, protože Lev se před ním nikdy neskloní. Vodnář je pro Lva tvrdohlavý a vztah s ním by byl plný hádek a problémů. 

Panna versus Střelec, Ryby a Blíženec

Panny jsou velmi klidné a milují řád a organizovanost. Jejich perfekcionismus bude do stavu šílenství přivádět svobodomyslné a bohémské Střelce, ale i snivé Ryby. U Blíženců zase bude na škodu jejich zvědavost, která bude organizovanou Pannu vytáčet k nepříčetnosti.

Váhy versus Kozoroh, Beran a Rak

Váhy se rády cítí dominantní a mají rády, když vztah vedou. Proto jim to nebude fungovat s osobitými Berany ani Kozorohy, kteří jsou na Váhy příliš dominantní. U Raků je zase na škodu jejich zvláštní ukňouranost a touha po lásce, kterou bude Váha považovat za slabost.

  Problémům ve vztahu by mohla předejít i znalost partnerského horoskopu Problémům ve vztahu by mohla předejít i znalost partnerského horoskopu Zdroj: fizkes / Shutterstock.com

Štír versus Vodnář, Býk a Lev

Štíři a Vodnáři jsou podobná znamení, která by si spolu ale nerozuměla, protože obě potřebují prostor a svobodu. Štír potřebuje být stále obdivován, a to mu neposkytne ani Býk a už vůbec ne Lev. 

Střelec versus Ryby, Blíženci a Panna

Střelci nechápou mystičnost a klid Ryb, které mu připadají nudné. Stejně tak Střelce neuspokojí přelétavost Blíženců a ani chladná povaha Panny, která je pro toto charismatické znamení příliš vážná. 

Kozoroh versus Beran, Rak a Váhy

Kozorohové by také těžko snášeli Beranovu horkou hlavu a vznětlivost, a dokonce i optimismus. Nepochopili by ani snivé a lásku hledající Raky a Váhy, u nichž by se jim zdálo, že je chtějí ovládnout.

  Narodili jste se ve znamení Kalichu? Máte neskutečný řečnický dar ostatní sjednocovat a urovnávat konflikty. Problémy nemusíte mít jen jako partmeři v lásce. Zdroj: shutterstock.com

Vodnář versus Býk, Lev a Štír

Vodnáři se nemohou smířit s Býky, kteří je stahují zpět k Zemi, a naopak se Lvi, kteří mají svou vlastní identitu a nesdílí Vodnářovu schopnost nadchnout se. Štíři jsou zase pro Vodnáře příliš samostatní, takže vztah by nefungoval.

Ryby versus Blíženci, Panna a Střelec

Klidné Ryby by byly naprosto vykolejené z impulsivních a neukotvených Blíženců, ale nesnesly by ani Pannu, která by jim brala jejich nápady a omezovala je v kreativní činnosti. Ani s přelétavým a pro ryby povrchním Střelcem by to nefungovalo.

Necháte se našimi tipy inspirovat, aby měl váš vztah větší naději na přežití?

 

Akční letáky