Podědit staré věci po rodičích či prarodičích je vždy skvělé, ale často jsou kousky tak použité či rozbité, že se nedají zpravit. Pokud máte například starý kufr, nemusí to být ani dědictví, zkrátka kufr, který již nepoužíváte, nemusíte jej vyhazovat.

Místo toho proberte svého vnitřního kutila a vyrobte z něj naprosto originální pelíšek pro svého psa, kočku, či jinou domestikovanou zvěřinu, kterou máte doma.

Video, jak vyrobit pelíšek pro svého mazlíčka, najdete na Youtube kanále Véčko:

Zdroj: Youtube

Pelíšek ze starého kufru

Jako první udělejte kufru malé nohy. Ty vyrobte ze špalíků. Najděte si 4 symetrické špalíky a opracujte je. Pomocí dláta jim srazte rohy. Povrch špalíků následně obruste a pomažte voskem na dřevo. Ve středu víka starého kufru vyřízněte nožem otvor, do kterého se vejde váš mazlíček. Tvar můžete vybrat, jaký chcete.

Na hrany, které zanechal nůž při vyřezávání otvoru, naneste lepidlo z tavné pistole, a následně zajistěte pomocí těsnicí pásky. Pokud se vám zdá, že řez lehce hyzdí celkový dojem kufru, můžete jej ozdobit pomocí přírodního lana.

Na jednu stranu lana naneste tavnou pistolí lepidlo a oblepte celý obvod řezu. Nyní se vraťte ke špalíkům a rozmístěte je pod rohy kufru. Z vnitřní strany je pak pomocí vrutů přilepte z vnitřní strany kufru.

Originální pelíšek pro vašeho mazlíčka

A máte hotovo. Nyní jen stačí, abyste pelíšek řádně vystlali tak, aby se vašemu mazlíčkovi co nejlépe leželo a odpočívalo. Ideální je kufr vystlat molitanem, který obalíte do nějaké látky nebo povlaku na polštář.

Pokud nemáte molitan, stačí pejskovi či kočičce či jinému domácímu tvoru dát na dno kufru měkký polštářek a jeho oblíbené hračky. Díky tomu se váš čtyřnohý miláček bude cítit komfortně a všichni, kdo k vám přijdou na návštěvu, vám budou závidět, jak má váš mazlíček originální pelíšek.

Související články

Zdroje: www.drevostavitel.cz, homebydleni.cz