Víte o tom, že pěna na holení obsahuje stejně účinné látky jako mýdla nebo jiné čisticí prostředky? Proto ji můžete využít na čištění rukou nebo mytí umyvadla v koupelně. Abyste nepřišli finančně „na buben“, pořiďte si raději levnější pěnu na holení, bez přidaných gelů, zvlhčovačů nebo barviv. Kromě hladké kůže vám pomůže vytvořit krásný, čistý a útulný domov… Na co všechno ji můžete použít?

Autor videa Smart Fox vám ukáže, jak ještě můžete využít pěnu na holení. Více na kanále YouTube.com.

Zdroj: Youtube

Rozzáří stěny

Časté používání různých vypínačů na stěně, může vytvořit mastné fleky a mapy. Zeď pak působí zašle a zanedbale. Abyste se téhle nechtěné ozdoby zbavili, použijte pěnu na holení. Jak na to: Hadřík z mikrovlákna navlhčete vodou a důkladně vyždímejte. Poté na něj na stříkejte trochu pěkny na holení, kterou aplikujete přímo na znečištěná místa. Nakonec šmouhy setřete suchou utěrkou z mikrovlákna a uvidíte, že po špíně nebude ani památky.

Vyleští zrcadlo

Zrcadlo je krásně lesklé, když je čisté. V koupelně, kde se mění teplota a vlhkost vzduchu, si svůj půvab moc dlouho nepodrží. Proto místo klasických leštících prostředků zkuste pěnu na holení. Jak na to: Na plochu zrcadla naneste trochu pěny na holení a nechtejí chvíli působit. Poté ji setřete dosucha a vyleštěte. Výhodou je, že tento přípravek vám nejen vyčistí zrcadlo, ale zároveň ho ochrání před zbytečným zamlžováním.

Vyblýská dřez

Dřez bývá v kuchyni poměrně frekventovaným místem. Shromažďuje se v něm špinavé nádobí, vylévají se přebytky tekutin… Není divu, že i tato „nerezová výlevka“ je pak plná nánosů špíny a různých nečistot. Zkuste jí proto postříkat pěnou na holení. Směs nechte působit zhruba 20 minut a vlhkým hadříkem setřete. Dřez bude skoro jako nový. Stejný postup můžete zvolit i při pulírování nerezového sporáku!

Vyčistí pohovku

Máte doma zašlý gauč nebo křesla z mikrovlákna? Mrkněte na štítek.. Je tam napsáno, že se nábytek smí čistit přípravky na bázi vody? Pak máte vyhráno. Jak na to: Pohovku, gauč a křesla důkladně vysajte, abyste se tak zbavily svrchní vrstvy prachu. Pak si vezměte čistou houbu na nádobí, navlhčete ji a postříkejte trochou pěny na holení. Směsí vydrhněte veškeré fleky a špinavá místa. Nakonec si vezměte vlhký hadřík z mikrovlákna a nakonec pohovku důkladně ošetřete.

Zbaví hřeben mastnoty

Po delším používání je hřeben nebo kartáč na vlasy plný zbytků vlasů, ale také prachu, nečistot a mastnoty. Jednou za čas hřeben postříkejte pěno na holení a nechte ji působit zhruba půl hodiny. Poté „stylingovou pomůcku“ opláchněte pod vlažnou vodou. Měla by být zase čistá. Pokud ne, celý proces ještě jednou zopakujte.

Související články

Zdroje: https://m.magazinplus.cz, https://www.veneti.cz