obrázek z archivu ireceptar.cz
Zdroj: Archiv ireceptar.cz

Peníze pro novomanžele? Darujte je originálně

Dárek v podobě finančního příspěvku žádá stále víc snoubenců. Proč ale bankovky či mince nezabalit vtipně? Přinášíme 10 tipů jak neotřele a zajímavě darovat peněžní obnos.

Drtivá většina snoubenců spolu již před svatbou žije a domácnost mají vybavenou. Svatební dar ve formě vázy nebo kávovaru může potěšit, ale většinou se stane zastrčenou zbytečností lapající prach. Pokud není připraven seznam věcných darů, od jejich nákupu raději upusťte a přispějte třeba na nové auto nebo na dovolenou. Nebuďte ale nudní, zapomeňte na obálku a vyhrajte si se zabalením peněz pro tento slavnostní účel.

Peněžník ověšený

Peníze složte jako květiny nebo motýlky Peníze složte jako květiny nebo motýlky Zdroj: Shutterstock.com / BUTENKOV ALEKSEI

Z papíru, byť cenného, se dají poskládat překrásné tvary v podobě motýlků nebo kytiček. Návody na origami snadno najdete na internetu. Ti méně zruční stočí bankovky do ruliček, poslouží to stejně dobře. Hotový výrobek naaranžujte do kytice nebo jím ozdobte malý stromek v květináči.

Svatební ručníkový dort

Peníze a vybavení do domácnosti v jednom Peníze a vybavení do domácnosti v jednom Zdroj: Tomáš Sagy Vondráček / Foto

Dekorativně složené bankovky můžete využít na ozdobu ručníkového nebo plenkového dortu. Výroba není složitá a lehce jí zvládnete podle videonávodů dostupných na internetu. Stačí zadat např. v angličtině Wedding Towel Cake.

Zážitkové fotoalbum

Zážitkové fotoalbum Zážitkové fotoalbum Zdroj: Shutterstock.com / Masterchief_Productions

Kupte hezké album na fotografie a do okének vložte bankovky. Jednotlivé „obrázky“ doplňte popiskem, na jaký zážitek snoubencům přispíváte („Novomanželé na večeři, v kině, na masáži...“).

Lákavé bonbóny

Použijte mince, svažte je do malých celofánových balíčků ozdobených mašličkou a umístěte do obalu od bonboniéry.

Zarámované bankovky

Do hezkého rámečku naaranžujte místo fotografie bankovky, které vyskládáte tak, aby vytvářely co nejhezčí obrazec.

Pirátský poklad

Rozměněním zamýšleného daru na dvacetikoruny získáte hromadu zlaťáků, kterou naplníte ozdobnou truhličku nebo třeba jen bedničku od vína. Přidejte trochu písku, mušličky a kamínky a máte hotovou truhlu s pokladem.

Mince připomínají zlaťáky Mince připomínají zlaťáky Zdroj: Tomáš Sagy Vondráček / Foto

Oříšky splněných přání

Oříšek skrývá bankovku nebo minci Oříšek skrývá bankovku nebo minci Zdroj: Shutterstock.com / Nadiia Kyrylenko

Vlašské ořechy rozpulte, očistěte a vložte dovnitř minci nebo složenou bankovku. Skořápky opět slepte a přetřete zlatou barvou nebo převažte mašličkou. Naaranžujte do košíčku nebo hnízdečka z proutí.

Prší peníze

Na dráty deštníku přivažte na různě dlouhé nitě ruličky s bankovkami. Až se deštník otevře, upevněné peníze se budou vznášet pod ním.

Vzkaz v lahvi

Do dekorativní lahve vložte finanční dar i se zajímavým vzkazem. Pokud chcete novomanželům vyzvednutí usnadnit, zavěste peníze na nit upevněnou k zátce.

Toaleťák

Peníze vložené do roličky toaletního papíru Peníze vložené do roličky toaletního papíru Zdroj: Tomáš Sagy Vondráček / Foto

Odmotejte část ruličky toaletního papíru a zaviňte do ní peníze. V obchodě s žertovnými předměty seženete i toaletní papír s motivem bankovek.

Ať už se rozhodnete pro jakékoli předání finančního daru, nezapomeňte přiložit lístek s upozorněním na ukryté peníze a také blahopřání s vaším jménem.

Tipy:

  • Mince před zabalením vyčistěte ve vodě s pracím práškem, stačí je ponořit přes noc.
  • Peníze dejte do plechovky a ukryjte třeba na zahradě, novomanželům předejte jen GPS souřadnice místa.
  • Pokud použijete obyčejnou pokladničku, opatřete ji visacím zámkem s číselným kódem, například datem sňatku.

Akční letáky