Beran (21.3. - 20.4.)

Pro energické lidi narozené ve znamení Berana je nejlepší plemeno psů jako například německý ovčák, který je věrný a inteligentní. K Beranovi se hodí i dalmatin, jelikož i on potřebuje hodně pohybu, stejně jako jeho páníček.

Býk (21.4. - 21.5.)

Pro Býky bude skvělou volbou labradorský retrívr. Labrador je milující, přátelský pes, který se báječně hodí i k široké rodině, kterou Býk dozajista má. Další plemeno, které najde symbiózu s Býkem je klidný, stabilní pes, jakým je buldok.

Blíženci (22.5. - 21.6.)

Pro Blížence bude ideálním společníkem border kolie. Stejně jako Blíženec je i tento pes společenský, chytrý a zvědavý. Tito dva se na svých dlouhých toulkách budou vzájemně krásně doplňovat.

Rak (22.6. - 22.7.)

Rodinně založení Raci by si měli pořídit plemeno, které bude potřebovat hodně lásky a péče, neboť to jsou ty největší přednosti Raka, kterými zahrnuje své blízké. Už jste slyšeli o plemenu pomeranian? Je to malinký psík, ale klidný, laskavý a s širokým srdcem.

Lev (23.7. - 22.8.)

Lidé narození ve znamení Lva ocení přátelskou a hravou povahu jezevčíků. Plemeno jezevčíka je chytré a v mnoha situacích přizpůsobivé. Pro pány Lvy ideální, neboť jezevčík si většinou nejvíce oblíbí jednoho člena domácnosti a toho na slovo poslechne.

Panna (23.8. - 22.9.)

Klidné znamení Panny bude skvěle rezonovat s plemeny jako je bígl a nebo čau-čau. Obě plemena psů jsou inteligentní a nepotřebují od svých páníčků nepřetržitou pozornost. Jeden u druhého ocení potřebný klid.

Váhy (23.9. - 23.10.)

Milující a harmonické Váhy ocení plemena psů jako jsou golden retrívr a kavalírský králíček. Dlouhé procházky za jakéhokoliv počasí nikomu z nich nejsou cizí, avšak při návratu domů se radostně jak Váhy, tak psi, svalí na gauč.

Štír (24.10. - 22.11.)

Silná osobnost si žádá silného psa. Jelikož lidé ve znamení Štíra i přes svoji laskavost umí vládnout pevnou rukou, nebude pro ně problém mít za parťáka stafordšírského teriéra, který ocení lásku, ale především řád a výcvik.

Střelec (23.11. - 21.12.)

Večírky, cestování. Střelec potřebuje na tyto své aktivity správné psí plemeno a tím jsou neomylně bostonský teriér a lhasa apso. Tato dvě plemena jsou při správném vedení nekomplikovaná, přizpůsobivá různým prostředím a hlavně vždy dobře psychicky naladěna.

Kozoroh (22.12. - 20.1.)

Lidé ve znamení Kozoroha jsou velmi pracovití a jejich ideální volbou psího parťáka je belgický ovčák. Jelikož toto plemeno vycítí sebejistotu a disciplinovanou povahu Kozorohů na sto honů, budou se vzájemně respektovat a přátelsky doplňovat.

Vodnář (21.1. - 20.2.)

Na rozdíl od Kozorohů Vodnáři nevládnou tak pevnou rukou a potřebují psí plemeno méně náročné na výchovu. Také by toto plemeno mělo korespondovat s Vodnářovou nezávislou povahou. Ideálním psím přítelem pro lidi narozené ve znamení Vodnáře proto bude havanský psík, který je veselý, chytrý, nezávislý, ale i starostlivý. Stejně jako Vodnář.

Ryby (21.2. - 20.3.)

Nejlepší volbou pro lidi narozené ve znamení Ryb je pro jejich citlivou a rozjímavou povahu plemeno výmarského ohaře. Toto plemeno potřebuje dostatečný výcvik, ale odměnou pro trpělivého majitele bude elegantní, věrný a velmi přátelský pes, který ho nikdy nezklame.

Jak správně zavařovat ovoce a připravovat marmelády? To si poslechněte v nejnovější poradně našeho podcastu iReceptář do ucha přímo TADY:

Zdroje: www.familyminded.com, be.chewy.com