Nábytek z plastových PET lahví má nejednu výhodu. Můžete ho snadno přemisťovat, jelikož je krásně lehký, nestojí téměř nic, protože ho vyrobíte z odpadků, jednoduše se čistí a vydrží venku bez poškození dlouhou dobu. Nemusíte se ani bát, že by vzhled nebyl příliš lákavý, poněvadž i s ním si můžete pohrát. Co všechno na lavici potřebujete a jak správně postupovat?

Zahradní lavici si můžete vyrobit také podle video návodu na YouTube, na kanálu DIY Garden Ideas:

Zdroj: Youtube

Potřebné pomůcky

Čím větší zahradní lavici budete chtít, tím více kusů PET lahví spotřebujete. Na malou židličku bez opěrek je zapotřebí 38 lahví o objemu 2 litrů, a proto si jich nasbírejte opravdu dostatek. Počet lahví se může pohybovat od 90 do 250 kusů. Mimo nich budete potřebovat také izolepu, nůžky a potravinovou fólii. Počítejte s tím, že zahradní lavici nevyrobíte během pěti minut, a proto buďte trpěliví.

Příprava PET lahví

Před tím, než začnete lahve jakkoliv rozstřihovat, je zbavte etiket, omyjte a nechte vyschnout. Asi dvě třetiny lahví je zapotřebí rozstřihnout na půl. Horní část vložte hrdlem do spodní. Poté do ní vložte celou lahev, kterou nakonec přiklopte spodní částí další lahve. Zbylé hrdlo zrecyklujte. Podrobný přehled postupu můžete vidět i na obrázku.

Základna a opěrky

Připravené PET lahve omotejte pevně dohromady lepicí páskou. Je dobré udělat několik jednotlivých bloků než pouze párkrát oblepit celou základnu. Z bloků poté vytvořte základnu lavice spolu s opěrkami. Vše napomůže upevnit také potravinová či jiná fólie.

Sestavení zahradní lavice

Veškeré části spojte k sobě do finálního vzhledu lavice. Celý nábytek můžete natřít nesmývatelnou barvou nebo na něj zkrátka vyrobte potah. Pro měkčí posezení dejte na povrch lavice karton, pěnové podložky nebo třeba i deku. Z takto doladěné lavice nebude ani poznat, že je vyrobená z plastových lahví.

Spousta jiných možností

Z použitých PET lahví můžete mimo zahradní lavice vyrobit také i jiný nábytek, jako je stůl, postel, židle nebo skříň. Použít se však dají rovněž na skleník, květinový záhon či různé dekorace. Fantazii se meze nekladou, a proto si můžete s plastovými lahvemi pohrát, jak je libo!

Související články

Zdroje: instructables.com, ifurniture.expertexpro.com, peskiadmin.ru