Vyberte pevnou plechovku a vyrobte si vlastní struhadlo.
Zdroj: Profimedia

Jak použít starou plechovku místo struhadla. Úžasný a velmi jednoduchý nápad

Pokud jste kreativní a baví vás vyrábět různé věci do domácnosti, pak právě struhadlo z plechovky by mohlo pro vás být novou výzvou. Není to nic složitého, ale chce to trpělivost i šikovnost. Pěkné struhadlo pobaví jako funkční dárek a potěší třeba jiného kutila.

Zdroje: www.youtube.comwww.extra.cz

Plechovka na struhadlo musí být pevná

Začněte tím, že si najdete vhodnou plechovku. Na struhadlo se dobře hodí větší plechovky očištěné od nálepek i barvy. Rozhodně jsou lepší takové, které jsou z pevnějšího materiálu. Plechovky od sodovek, piva či jiných nápojů jsou většinou příliš měkké, ty se hodí na výrobu vykrajovátek na sušenky a cukroví, ale na výrobu struhadla nejsou vhodné.

Před vrtáním si vše dobře proměřte. Dírky jsou umístěny do sponu. Před vrtáním si vše dobře proměřte. Dírky na klasickém struhadlech jsou umístěny do sponu. Zdroj: Profimedia

Struhadlo si pěkně proměřte

Promyslete si, jaké otvory do plechovky budete dělat. Klasická struhadla mají plochu s menšími i většími dírkami.
Kromě plechovky budete potřebovat smirkový papír, vrtačku a vrtáky velikosti dírek, hřebíky o stejném průměru, tužku a pravítko.

Nachystejte si vhodné nářadí. Nachystejte si vhodné nářadí. Zdroj: Profimedia

Jak vyrobit struhadlo z obyčejné plechovky?

Smirkovým papírem strhnete hrany plechovky. I takové plechovky, které mají jednoduše snímatelné plechové víčko, mají ostrou vnitřní hranu. Pokud budete strkat ruku dovnitř, přidržovat ji, případně v budoucnu umývat, pak byste se mohli snadno pořezat. Pro všechny případy obruste vnitřní hranu plechovky smirkovým papírem po celém obvodu.
Následně za pomocí tužky a pravítka naznačte, kde budete dělat dírky. Ty jsou na struhadle umístěny do sponu.
Vrtačkou vyvrtejte otvory v naznačených místech a pak do každé dírky strčte hřebík a jemným páčením vytlačte spodní hranu každé dírky směrem ven, tak jak je to obvyklé u struhadel. Nespěchejte, aby byly dírky pravidelné a pěkné.
Až budete hotoví, vyzkoušejte nastrouhat třeba sýr. Jak se vám to povedlo?

Akční letáky